Sosyal Media
sefa

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro İçin Open Beta 12 Güncellemesi Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi telefonları OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro'yu tanıtan OnePlus, önceki amiral gemilerini de unutmuyor. Bugün ise şirket, OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için OxygenOS Open Beta 12 güncellemesini yayınladı. Böylece kullanıcıların merakla bekledikleri acaba yazlım güncellemesi alacak mıyım gibi soruları da cevap bulmuş oldu. OnePlus, yazılım güncellemesi konusunda kullanıcılarını çok bekletmeyen markalar arasında bulunuyor.

Tabi yayınlanan güncellemenin beta sürümü olduğunu unutmayalım. Burada test edilen özellikler, başarılı bir şekilde testlerden geçtiği takdirde işletim sisteminin kararlı sürümlerinde kullanıcıları ile buluşacak.


Beta güncellemesinin getirdiği özelliklerden biri kamera uygulamasına gelen "kir algılama" özelliği. Bu özellik, kamera merceğinde kir oluştuğu zaman bunu algılayarak kullanıcıya oluşan kiri temizlemesi için bir uyarı gönderecek. Bir diğer özellik ise gelen bir cağrıya cevap verilmediği takdirde gelen aramının ne kadar süre boyunca çaldığını da kullanıcıya bildirilecek olması.

316 MB büyüklüğündeki yeni güncelleme bu özelliklerin yanında Nisan ayı güvenlik yamalarını da içeriyor. Ancak Şirket, Nisan ayı güvenlik yamalarını geç yayınladığı için eleştrilerin hedegi oldu.
Yorum yap

*