Sosyal Media
sefa

OnePlus Nord 2 Android 12 Güncellemesi Aldı!

OnePlus Nord 2’ye yeni bir Android 12 güncellemesi gelecek. Ancak, gelecek olan güncelleme de güvenlik düzeltme paketi olmayacak. OnePlus Nord 2 kullanıcıları, güncelleme konusunda son zamanlarda zaten bazı sorunlar yaşıyordu. En son gelecek olan güncellemede tüm sorunların geride bırakılıp düzenli bir güncelleme alacağı düşünülüyordu. Ancak, yeni güncellemede de yine eksik bir şey olacak.

Güvenlik güncellemeleri, özellikle Android cihazlar için çok önemli detaylardan biridir. Güvenlik güncellemeleri ile birlikte hem cihaz hem de kişisel bilgileriniz daima güvende tutulur. Güvenlik güncellemesini almayan bir cihaz, kesinlikle çok güvenli bir cihaz olamaz. Dolayısıyla güvenlik güncellemeleri akıllı telefonlar ve kullanıcılar için çok önemlidir.

OnePlus Nord 2, Güvenlik Yaması Olmadan Android 12 Güncellemesi Aldı!

Android 11 tabanlı olan güncelleme ile birlikte bu cep telefonu modellerine güvenlik düzeltme paketi de gönderilmişti. Ancak, bu güncelleme OnePlus Nord 2 için biraz geç gelmişti. Bu konuda Samsung markasının en iyi markalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Özellikle güvenlik güncellemesi konusunda kullanıcılarını asla üzmüyor. Ancak, OnePlus Nord 2 özellikle güvenlik güncellemesi konusunda gerçekten çok geriden geliyor. Bazı forum sitelerinde kullanıcılar adeta sitem ediyor.

Yeni güncelleme Haziran 2022 güvenlik paketini içermiyor. Ancak, Android 12 güncellemesinin OnePlus Nord 2’ye çok güzel özellikler getirdiğini söyleyebilirim. Zaten, yeni bir işletim sürümü olduğundan birçok özellik işletim sisteminin kendisine yeni olarak geliyor. Bununla birlikte markanın kendi eklediği özelliklerde mevcut. Her ne kadar dolu bir güncelleme olarak görünsede, güvenlik paketi içermeyen bir güncelleme ne kadar kullanışlı olabilir ki diye düşünüyor insan. Android 12 normal şartlarda Android cihazlar için pek yeni bir sürüm denmez. Ancak, OnePlus Nord 2 için yeni bir Android sürümü oldu. Bu konuda bazı kullanıcıların çok mutlu olduğunu gördüm.

OnePlus Nord 2 Android 12 Güncellemesi Aldı!

Android 12 ile birlikte gelen en yeni özellikler artık OnePlus Nord 2’de de mevcut. Kullanıcılar özellikle yeni özellikleri forum sitelerinde diğer Nord 2 kullanıcıları ile paylaşıyor. Güncellemenin getirdiği yenilikler ile birlikte güvenlik paketinin neden güncellemede bulunmadığı da kullanıcılar arasında tartışılan bir farklı konu. Açıkcası, Nord 2’ye Haziran güvenlik güncellemesinin ne zaman geleceği henüz belli değil. Ancak, uzun zamandır güvenlik güncellemesi almayan bir cihaz olduğu için bu sürenin çok uzamayacağını düşünüyorum.


Yorum yap

*