Sosyal Media
sengul

Oppo Watch Free Türkiye Pazarına Giriş Yaptı. İşte Teknik Özellikleri ve Fiyatı

BBK Electronics'in alt markası olan OPPO, ürettiği cep telefonlarının yanı sıra giyilebilir teknolojik ürünleri ile de kullanıcıların beğenisi toplamayı başarıyor. OPPO yeni Watch Free modeli ile birlikte giyilebilir ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Watch Free modelini Türkiye’de satışa sunduğunu açıklayan OPPO, akıllı bilekliğin uyku takibine odaklandığını ve kullanıcıların daha rahat bir şekilde uyumasına yardımcı olduğunu belirtti.

Ayrıca OPPO, Watch Free akıllı bilekliğin, profesyonel yada normal spor modlarına ve sağlıkla ilgili çok çeşitli özellikler barındırdığı belirterek kullanıcılarına eşsiz bir deneyim fırsatı sunduklarını söyledi. OPPO cephesinden gelen açıklamalara göre OPPO Watch Free akıllı bilekliği, Türkiye pazarında KDV dahil 1.149 TL fiyat etiketi ile birlikte kullanıcılarını bekliyor.


OPPO Watch Free Şık Tasarımıyla Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

Bildiğiniz üzere giyilebilir teknolojisi de artık hayatımızın bir parçası haline geldi ve artık ürünlerin sahip olduğu teknolojik özelliklerin yanı sıra şık tasarımları ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Türkiye pazarına giriş yapan OPPO Watch Free, kullanıcıların huzurlu ve daha iyi bir uyku deneyimi yaşamaları için uyku izleme özelliği ve OSleep özelliklerinin yanında bir de çok çeşitli antrenman modlarıyla kullanıcıların dikkatini şimdiden çekmiş durumda.

Oppo Watch Free, klasik yapıya sahip yuvarlak ekran yerine daha sportif gözüken dikey yapıdaki ekranı 1,64 inç büyüklüğü ile kullanıcıların beğenisi şimdiden toplamış gözüküyor. AMOLED panel kullanılan ekranda, 280 × 456 piksel çözünürlük sunuluyor.

OPPO Watch Free akıllı bileklik pürüzsüz bir kayışa sahip ve bu kayış sayesinde cildinizi rahatsız etmiyor ve rahat bir şekilde kullanım sağlıyor. Ayrıca AI Outfit Watch Face 2.0 uygulamasıyla birlikte 40’tan fazla saat yüzüne sahip. Bu saat yüzleri sayesinde önemli bir yere gittiğinizde veya sadece dışarıya bile çıksanız elbiseleriniz ile birlikte kombinler yaparak ve kendi tarzınızı yansıtacak ayarlamalar yaparak tüm şıklığınızı dışarıya gösterme fırsatı sunuyor. Vanilya ve siyah olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile Türkiye piyasasına giriş yapan akıllı bileklik kullanıcılarını bekliyor.

OPPO Watch Free’nin OSleep Özelliği

OPPO Watch Free, kullanıcıların sıklıkla rastladığı ve sürekli şikayet ettiği uyku sorununu çözmek için OSleep özelliği ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. OSleep özelliği siz uyumadan önce, uykudayken ve uykudan sonra sizlere detaylı bilgiler ve bu süreçler sırasında sizin hakkınızdaki çıkardığı analizleri size detaylı bir şekilde sunar. Kapsamlı ve kişiselleştirilmiş uyku izleme özelliği sayesinde siz kullanıcıların nasıl bir uyku sorunu yaşadığınızı ve bu sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında sizi bilgilendiriyor. OPPO Watch Free sahip olduğu profesyonel sensör ve gelişmiş algoritma yapısını etkinleştirerek horlama riski değerlendirmesi ile birlikte uykudaki sorunlarınızı tespit ederek kullanıcılarına anında çözüm önerileri sunuyor.

OPPO Watch Free akıllı bileklik kullanıcılar uykuda iken kandaki ortalama oksijen seviyesini, horlama sayısını ve azami horlama desibeli gibi göstergeler de kullanıcılarına sunabiliyor. Bu sergilediği göstergeler sayesinde eğer bir solunum sorununuz varsa bunu rahatlıkla önceden tespit edebilir ve doktorunuza danışabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte genç yaştaki kullanıcılar yatmadan önce telefon ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlarla çok fazla vakit geçiriyorlar bu yüzden uyumakta zorluk çekiyorlar ve bozuk uyku düzenine sahip oluyorlar. OPPO Watch Free sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına daha hızlı uykuya dalma ve daha iyi uyku deneyimleri sunmak için yatma zamanına ilişkin hatırlatmalar ve uykuya dalma süresi - uykuya dalma aşamaları analiz ediyor.

OPPO Watch Free, 100'den Fazla Spor Modunu Destekliyor

OPPO Watch Free akıllı bilekliği 100’den fazla egzersiz modunu aktive edebileceğiniz 6 eksenli hareket sensörü ve bir optik nabız sensörü ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca bu spor modlarından 4 tanesi otomatik olarak algılanıyor. Bu akıllı bileklik ile birlikte koşu önerileri, formda kalmanız için öneriler ve vücut yağı yakma hedefinize göre öneriler vererek sürekli zinde ve formda kalmanızı sağlayacak.

OPPO Watch Free, 24 saat nabız izleme desteği sayesinde saat her saat başı nabzınızı kaydediyor ve eğer nabzını yükselirse kullanıcıları titreşim yoluyla uyarıyor. Cihaz yükselen nabız durumda kayış titreşerek kullanıcılara düzensiz nabız uyarısı veriyor ve dikkat etmeniz gerektiğini bildiriyor. Ayrıca cihaz ayağa kalkma hatırlatmaları ve 5 dakikalık videolar ile birlikte ofis ortamında çalışan veya evde çalışan kullanıcılarına hatırlatmalar yaparak her zaman rahatlamalarına ve formda kalmalarını sağlıyor.

OPPO Watch Free’nin Pil Ömrü

OPPO Watch Free, Arama reddi, telefonumu bul, gelen arama bildirimleri gibi günlük hayatta sıkça kullanacağınız pratik özelliklere sahip. Bu özellikleri akıllı telefonunuzla birlikte bilekliğinizi entegre çalıştırarak hayatınızı pratik bir seviyeye getirerek kolaylaştıra bilirsiniz. Piyasaya sürülen diğer akıllı bileklikler gibi OPPO Watch Free modeli de uzun kullanımlar sağlayan bir pil ömrüne sahip. OPPO’nun söylediklerine göre bu akıllı bileklik tam şarjla 14 gün dayanıyor ve 5 dakika şarj ile bir günlük kullanım vaat ediyor.

İncehesap.com ile birlikte en uygun fiyatlı ve en donanımlı giyilebilir teknolojileri keşfedin.


Yorum yap

*