Sosyal Media
sefa

Pixel Cihazlara Özel Oyun Kontrol Paneli Gelebilir

Google şirketi birkaç firmanın Android yazılımını kullanmasına izin veriyor. Ancak, kendi Pixel marka akıllı telefonları için farklı özellikleri saklar. Şimdi ise yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özelliğin adı Oyun Kontrol Paneli olarak biliniyor. Özellik aslında Google Play Store’a gelecek. Ancak, büyük bir olasılık ile bu özelliği sadece Pixel marka akıllı telefonlar kullanacak.

Cep telefonu modelleri günümüz şartlarında daha çok oyun odaklı oldukları için, birçok OEM oyun deneyiminizi en iyi seviyeye çıkartabilmek için bazı araçlar ile birlikte geliyor. Bu araçlar genellikle oyun optimizasyonları, FPS sayacı veya Rahatsız Etmeyin butonu olabilir. Ek olarak doğrudan YouTube platformuna canlı akış yapabilmenizi sağlayan araçlar olabiliyor.

Pixel Telefonlara Özel Oyun Kontrol Paneli Gelebilir! Sadece Pixel Cihazlarda Olacak

Bu özellik normal şartlarda Pixel 6 ile tanıtılmıştı ve sadece bu cihazlar tarafından kullanıldı. Bu özellik ile alakalı Mishaal Rahman’a göre Game Dashboard, Google Play Hizmetleri aracılığı ile daha fazla Android cihaza gelecek gibi görünüyor. Mishaal bunu bir tweet ile bildirdi. Ancak, bu bilginin %100 doğru olduğunu söyleyemeyiz.

Atılan tweet’e göre Pixel cihazında ki ayar uygulaması gösteriliyor ve ayarların Google Play Hizmetleri bölümünde yer aldığı bildiriliyor. Ayarlar kısmında ki seçeneklerin alt kısmında Game Dashboard ayarlarını görüntüleyebilirsiniz. O kısımdan ise cihazın oyun ayarlarına erişim yapabileceksiniz. Google Play Hizmetleri bu özelliği çoğu modern Android telefonunda yer aldığından, farklı ve performanslı olmayan cihazlarda bu erişim mümkün olmayacak.

Pixel Cihazlara Özel Oyun Kontrol Paneli Gelebilir

Son olarak Mishaal Rahman’a göre Android işletim sisteminde bulunan bazı kodlar paylaşıldı. Bu kod ayrıca bu özelliğin Google Play Hizmetleri bölümüne taşındığına da işaret ediyor. Pixel olmayan cihazlarda Game Dashboard’un olmasını gerçekten istiyorsanız, sanırım uzun bir süre beklemeniz gerekecek. Bu özelliğin diğer Android işletim sistemine sahip cihazlara gelip gelmeyeceği kimse tarafından bilinmiyor. Özellikle Google şirketi bu konuda açıklama bile yapmadı. Bu yazılım içerisinde gizlenmiş özel bir kod olarak geliyor. Dolayısıyla Google şirketi bunu yapmadıkça Pixel dışında ki hiçbir Android cihaz bu ayarlara erişim sağlayamayacak.

İncehesap.com ile Android dünyasını keşfe çıkın


Yorum yap

*