Sosyal Media
yunus

Poco F1 Lite Benchmark Listesinde Görüntülendi

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin alt markası olan Poco, ilk akıllı telefonunu geçen sene tanıtmıştı. Uzun bir aradan sonra yeni model için kolları sıvayan şirketin çıkaracağı akıllı telefonu daha uygun fiyatlı bir model olacak.

Şirketin, geçen sene çıkardığı ve uygun fiyatına rağmen sahip olduğu üstün donanımsal özellikleri ile ses getiren modeli Poco F1'in Lite versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Yakın bir zamanda Geekbench isimli internet sitesinde de ortaya çıkan Poco F1 Lite modelinin benchmark listesinde yayınlanmasıyla birlikte bazı önemli teknik özellikleri de görüntülenmiş oldu.

 

Listedeki bilgilere göre Poco F1 Lite gücünü Qualcomm'un Snapdragon 660 modeli işlemcisinden ve 4GB kapasitesindeki RAM belleğinden alıyor. Kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü olarak çıkacak olan akıllı telefonun fiyatının ise önceki modele göre daha uygun olması bekleniyor. Tahmin edilen fiyatlar ise 175$ civarında.

Çentikli ekrana ve 3.5mm jak girişine sahip olan akıllı telefonun tekli ve çoklu-çekirdek olmak üzere her iki benchmark skorunun da beklenenden daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.Yorum yap

*