Sosyal Media
sefa

RTX 3000 Super Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Dünyanın en önde gelen erkan kartı üreticisi Nvidia, RTX 3000 serisi ekran kartı modellerinin Super versiyonunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkması beklenen yeni ekran kartları hakkında yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Yeni nesil ekran kartlarında ilk hamleyi yapan NVIDIA, şimdi ise sektördeki en yakın rakibi olan AMD’nin atacağı adımı beklemeye başladı. AMD’nin Big Navi GPU’ya sahip Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarını tanıtmasının ardından Nvidia’nın RTX 3000 Super serisi ekran kartlarını piyasaya sürmesi planlanıyor. Nvidia, böylece RTX 3000 serisi ekran kartları üzerinde oluşan talebin rakibi AMD’ye geçmesi engellemiş olacak.


Bir takım iyileştirmelere sahip olacak olan RTX 3000 SUPER serisi halefine göre yüzde 5 ile yüzde 10 arasında performans artışı ile gelecek. RTX 3070 SUPER’in 16 GB, RTX 3080 SUPER’in ise 20 GB GDDR6X bellek ile çıkacağı gelen bilgiler arasında. Henüz duyurulmayan NVIDIA GeForce RTX 3060 ise doğrudan SUPER etiketiyle satışa çıkarılacağı da gelen iddialar arasında.

Ayrıca RTX 3090 SUPER modeli, daha fazla çekirdek, daha fazla bellek ve optimize edilmiş performans ile GA-102 yongasını temel alacak. Bu, masaüstü kartları için de geçerli olacak. Mobil ekran kartlarında ise GA-103 GPU kullanacak.Yorum yap

*