Sosyal Media
sefa

Samsung'dan Akıllı Telefon Bombardımanı. Samsung’un 2022’de Çıkarmayı Planladığı Ürün Sayısı Açıklandı

Geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle Xiaomi ile büyük bir rekabete giren ve %20.8’lik pazar payı ile 3. çeyreği lider konumda bitiren teknoloji devi Samsung’un 2022 hedeflerinden birisi gün yüzüne çıktı. 2022 yılında da özellikle Xiaomi ile rekabeti sürecek olan Samsung şimdiden üreteceği model sayısını ve yeni teknolojilerini duyurmaya başladı. Hemen hemen her kesime, her bütçeye farklı bir model çıkarmayı hedefleyen Samsung; şu an için lider pozisyonunu bir süre daha koruyacak gibi duruyor. Katlanabilir telefon, yuvarlanabilir ekranlı telefonlar gibi pek çok yenilikçi teknolojiyi akıllı telefon dünyası ile buluşturan teknoloji devi marka 2022 yılı içinde her türden akıllı telefonu üretim listesine ekledi. Genellikle akıllı telefon üreticilerinin yıl boyunca en fazla beş model üzerinde çalışıp üretmesine alışmışken Samsung’un bu atılımı kullanıcılarını epey tatmin edecek gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarıyla ilgili analizleriyle bilinen TheElec tarafından yayınlanan rapora göre 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni model sayısı 52 olacak.


Samsung 52 Yeni Modelle Birlikte 2022’nin Hakimi Olmayı Planlıyor

Güney Kore’de 1 milyon katlanabilir telefon satışıyla telefon pazarında zirveye yerleşen Samsung, 2022 yılı için bu sayının çok üstüne çıkmayı planlıyor. Yapılan analizlerin genelinin tahminlerine göre bu sayının 7 milyonu üzerinde olması bekleniyor. Yeniliklerini genellikle Galaxy serisinde deneyen Samsung’un üçüncü nesil Galaxy modellerinde başka ne gibi yenilikçi teknolojiler deneyeceği merak konusu. Samsung’un öncelikli hedefleri arasında Galaxy Z serisinin noksan taraflarını geliştirerek satış rakamlarını 2022 yılı içinde 3. ve 4. çeyreklerde 10 milyon adet Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 üretip satmak.


Geçtiğimiz yıllarda özellikle Z serisinin pek çok konuda kullanıcılarına sıkıntı yaşatmasından sonra Samsung’un özellikle menteşe sağlamlığı ve ekran kat izleri üzerinde yoğun şekilde çalışmaya başladığı görülüyor. Markanın diğer bir hedefi ise henüz duyurulmuş olan yeni amiral gemisi Galaxy S22 ve S22’nin diğer varyantları ile beraber totalde 38 milyon satış yapması. Analistlere göre Galaxy S21 FE’nin ocak ayında çıkması ile beraber 9 milyon satış sayısına ulaşacağı bekleniyor aynı zamanda Samsung’un Galaxy S21 FE modeli ile tüm dikkatleri üzerine çektikten sonra hedeflediği satış rakamlarına da ulaşabileceği mümkün görülüyor.

Samsung akıllı telefonlarını keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yap

*