fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Samsung, en uygun fiyatlı akıllı saati Galaxy Watch FE'yi tanıttı

Kemal Y. 15.06.2024 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
Samsung, bütçe dostu Galaxy Watch FE modelini duyurdu. Galaxy Watch FE fiyatı ve teknik özellikleri haberimizde
Samsung, en uygun fiyatlı akıllı saati Galaxy Watch FE'yi tanıttı

Samsung, bütçe dostu bir seçenek olarak Galaxy Watch serisinin yeni üyesi Galaxy Watch FE'yi resmen duyurdu. Bu yeni cihaz, Galaxy Watch'un ana serisine kıyasla daha uygun fiyatlı bir model olarak konumlandırılıyor. Yalnızca tek bir boyutta sunulan bu yeni cihaz, Bluetooth ve LTE ile Bluetooth olmak üzere iki versiyonda piyasaya sürülüyor.

Budget-Friendly Teknoloji

Samsung Galaxy Watch serisi ilk çıktığında rakiplerine göre oldukça erişilebilir bir seçenekti, ancak son iki yılda Koreli üretici enflasyon nedeniyle fiyatlarını artırmak zorunda kaldı. Galaxy Watch FE modeli, sadece Bluetooth özellikli versiyon için 199 dolar ve LTE özellikli versiyon için ise 249,99 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu fiyatlar, önceki Samsung akıllı saatlerin fiyatlarıyla aynı seviyede. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Galaxy Watch 6'nın fiyatı 299 dolardan başlıyor.

Özellikler ve Fiyat Dengesi

Daha uygun fiyatlı olmasına rağmen, cihaz bazı özelliklerden vazgeçmek zorunda kaldı. Galaxy Watch FE, sadece 40 mm kasada, 1.2 inçlik OLED ekranla ve daha güçlü W930 yerine Exynos W920 yongasına dayanıyor. Bellek kapasitesi 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama ile sınırlı. Cihazın çoğu sensörü yerinde dururken, geçen yıl tanıtılan sıcaklık sensörü hariç tutulmuş durumda; pil kapasitesi ise 247 mAh'a düşürülmüş.

Galaxy Watch FE, safir cam, IP68 standartlarına göre suya dayanıklılık ve 5 atmosfere kadar su geçirmezlik gibi özellikleri korumuş durumda. Ayrıca, önceki modellerde olduğu gibi NFC ödemeleri, entegre GPS ve markanın kendi bileklik mekanizması bulunuyor. Dış dünyayla iletişim için LTE (yüksek modelde), Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi kullanılıyor. Samsung Galaxy Watch FE, Wear OS 4 ve OneUI Watch 5 ile çalışıyor ve aşırı yüksek veya düşük nabız, EKG, vücut yapısı analizi ve Kişiselleştirilmiş Nabız Bölgesi gibi özellikler sunuyor.

Gelecek Lansmanlar ve Beklentiler

Temmuz ayında Samsung'un büyük bir Unpacked etkinliği düzenlemesi planlanıyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde şirket Galaxy Watch FE'yi ayrıca tanıtmaya karar verdi: Pahalı ve gelişmiş cihazların bolca bulunduğu bir ortamda, uygun fiyatlı akıllı saatler genel akışta sadece kaybolurdu. Samsung Galaxy Watch FE'nin satışa sunulması yaz sonuna kadar gerçekleşecek.

Bu yeni akıllı saat hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung'un daha uygun fiyatlı bir seçenek sunması sizce akıllı saat pazarında nasıl bir etki yaratacak?
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!