Sosyal Media
yunus

Samsung Galaxy M53 5G Teknik Özellikleri Belli Oldu

Güney kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde Unpacked etkinliği ile birlikte Galaxy S22 ailesini ve Galaxy Tab S8 serilerini tanıtmıştı. Samsung, şimdi ise Galaxy A serisi ile birlikte orta segment kullanıcıları hedef almış durumda. 17 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinlik ile birlikte Galaxy A serisini tanıtacak olan Samsung, orta segmenti ele geçirmek istiyor. Galaxy A serisinden sonra Galaxy M serisine yatırım yapacak olan Samsung, 2022 yılında piyasaya süreceği modellerle birlikte cep telefonu piyasasında tek lider olmak istiyor. Ayrıca şirketin, Galaxy A serisini tanıttıktan kısa bir süre sonra M serisi modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Galaxy M serisinin üyesi olan Galaxy M53 5G modelinin teknik özellikleri sızdırılmış durumda. İşte detaylar.

Galaxy M53 5G modelinin arka kamerası

Samsung Galaxy M53 5G Özellikleri Belli Oldu

6.7 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüklü Super AMOLED ekran ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Galaxy M53 5G modeli, 120Hz ekran yenileme hızı ile birlikte kullanıcılara akıcı bir deneyim sunacak. 5000 mAh batarya gücü ve 25 W hızlı şarj desteğine sahip Galaxy M53 5G cep telefonu modeli, gücünü MediaTek Dimensity 900 işlemcisinden alacak. 6 nm üretim teknolojisi ile üretilen 8 çekirdekli yapıya sahip bu yonga seti, altı adet 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ve iki adet 2.4 GHz ARM Cortex-A78 çekirdeklerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bu yonga seti grafik biriminde Mali-G68 MC4 yer veriyor.

Galaxy M53 5G modelinin arka ve ön yüzü

27 Mart tarihinden kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen Samsung Galaxy M53 5G modeli, 8 GB RAM + 128 GB ve 8 GB RAM + 256 GB olmak üzere iki farklı seçenek ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Sızıntı haberlerini incelediğimiz zaman cihaz, arka kısmında 108 Megapiksel ana, 8 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörüne ev sahipliği yapacak. Ayrıca cihaz ön tarafında 32 MP özçekim kamerası barındırıyor. Son olarak Samsung Galaxy M53 5G modelinin fiyatı ise 450 dolar olması bekleniyor.

Samsung M53 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung'un yeni cep telefonu modelinin 27 Mart tarihinde tanıtılacağı ön görülüyor.

İncehesap.com ile birlikte uygun Samsung cep telefonu modellerini keşfedin


Yorum yap

*