Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Note 9'dan Yepyeni Bir Sızıntı Daha

Samsung, meşhur Note serisinin yeni modeli olan Galaxy Note 9’u ağustosa kadar duyurmayı planlamıyordu. Ancak internette biraz araştırma yapacak olursanız son birkaç haftadır cihazla ilgili birçok sızıntı olduğunu fark edeceksiniz. Yapılan tüm haberleri ciddiye almamak lazım tabi, ama aralarında hatırı sayılır yazarlardan gelen bazı sızıntılar var ki Galaxy Note 9 hakkındaki gerçek bilgilere ışık tutuyor diyebiliriz.


Galaxy Note 9’un resmi tanıtımını bekleyenler için bir ön gösterim tadında ortaya çıkan şu fotoğrafta;


Gördüğünüz kişi Samsung'un CEO'su DJ Koh ve kendisi katıldığı bir etkinlik sırasında, yeni Samsung Galaxy Note 9’un tadını çıkarıyor. Her ne kadar tasarım açık seçik bir şekilde belli olmasa da ana kamera çevresindeki küçük farklılıklar göze çarpıyor. Yeni bir ürün çıkmadan önce, ürün hakkında doğru ya da yanlış haberler çıkmasına alışkınız fakat bu haberle ilgili komik olan en önemli detay bu sızıntının, Samsung'un CEO'su DJ Koh sayesinde internete yayılması. 


Belki Samsung bu sızıntıya fazla takılmaz, hatta reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünüyor bile olabilir.

Bu arada yukarıdaki fotoğraf dışında başka bir sızıntı da bu tür haberlerde sıkça karşımıza çıkan EVLeaks tarafından paylaşıldı.

Sızıntının ana konusu yine kamera çerçevesindeki farklı detaylar ve cihazın önden ve arkadan tam boy görüntüsü oldu.

Tüm bunların dışında sarı renge boyanmış S Pen büyük dikkat çekerken, birçok Galaxy Note 8 kullanıcısının şikâyet ettiği parmak izi sensörünün yeri Galaxy Note 9’da ana kameranın tam altına taşınarak değiştirilmesi bekleniyor. Ne de olsa bu bariz lokasyon hatası Galaxy S9 da düzeltilmişti, şimdi de aynı değişikliğin Galaxy Note 9 içinde yapılmasını umut ediyoruz diyorduk ki Slashleaks bu konudaki merakımızı giderdi.

Slashleaks tarafından paylaşılan yeni Galaxy Note 9’ un bu fotoğrafı, cihazı net bir şekilde gösteriyor. Samsung yeni ürününü “Fotoğraf çekmek yasaktır/Bilgi sızdırmayın” gibi stickerlar la korumaya çalışsa da pek bir işe yaramamış anlaşılan.

Artık hemen hemen her özelliği ortaya çıkan cihazın tanıtım etkinliğinin 9 Ağustos’ta yapılması bekleniyor. Eğer ekstra bir özellik daha varsa orada ortaya çıkacaktır.


Yorum yap

*