Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Watch 5 teknik özellikleri ve fiyatı belli oluyor

Samsung Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro modelleri gelecek Ağustos ayının ikinci haftasında tanıtılacak. Samsung’un canlı yayın ile de dünyaya duyuracağı etkinlik 10 Ağustos'ta yapılacak. Samsung’un yeni akıllı saati ile alakalı olarak ön plana çıkan özellikler pil ömrü ve fiyatı oluyor. Samsung Galaxy Watch 5 teknik özelliklerinde en büyük değişiklik daha uzun pil ömrü için güç tüketiminin azalmasına yönelik yazılım değişiklikleri olacak gibi duruyor. Dealntech’e göre Galaxy Watch 5, satıştaki akıllı saat modeline göre 10 Euro daha yüksek fiyata satılacak. Akıllı saatin Pro modeli ise yaklaşık 35 Euro daha zamlı bir fiyata satılacak.

Galaxy Watch 5 bataryası büyüyor mu?

Galaxy Watch 5 Pro modeli ile Galaxy Watch 5 modeli arasındaki en belirgin fark pil ömrü diyebiliriz. Sızıntılara göre Pro modelinin pil süresi en az 3 gün olacak. Tek şarj ile en az 3 gün batarya doluluk oranı verecek olan Galaxy Watch 5 Pro modelinin daha büyük ekranlı olup olmayacağı merak konusu oldu. Daha yüksek pil ömrü batarya boyutunu yükseltecek mi hep birlikte göreceğiz.

Samsung Galaxy Watch 5 teknik özellikleri ve fiyatı belli oluyor

Samsung’un en pahalı akıllı saati olacak Pro modelinde kullanılacak olan bataryaya aslında aşinayız. Son dakika değişikliği olmazsa lityum pillerin kullanacağı akıllı saatler, sensörler sayesinde enerji tüketimini en aza indirerek daha fazla pil ömrü sunabilecek. Samsung Galaxy Watch 5 fiyatı bu sebeple el yakacak. Kulislerde Pro modelin fiyatının 300 Euro olması bekleniyor.

 Samsung Galaxy Watch 5 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Galaxy Watch 5’in tanıtım tarihi 10 Ağustos 2022 olacak. Samsung, etkinlik bittikten hemen sonra web sitesi aracılığı ile ön sipariş almaya başlayacak. Galaxy Watch 5 modellerinin 26 Ağustos 2022 tarihinden sonra raflarda yerini alması bekleniyor.

Apple Watch 7 en az 1 günlük pil ömrü sunuyor. Gün sonunda kesinlikle şarj etmek zorunda olduğunuz Apple’ın akıllı saatlerine büyük bir rakip olacak Galaxy Watch 5 modelinin Türkiye çıkış tarihi Eylül ayını bulabilir. Samsung’un etkinlik sonrasında akıllı saat modelleri için çıkış tarihi paylaşması bekleniyor.


Yorum yap

*