Sosyal Media
sefa

Samsung XCover 6'nın Çıkarılabilir Bataryası Olacak!

Sammobile’a göre Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun bataryası çıkartılabilir özellikli olacak. Çıkartılabilir batarya özelliği çok eskide kaldı. Samsung’un neden böyle bir girişim yapacağı tartışma konusu haline geldi. Aslına bakarsanız, çıkartılabilir batarya özelliği çok kullanışlı bir özellik olabilir. Bunun nedeni, eskiyen bataryaları çok basit bir şekilde değiştirebilmenizdir. Ancak, bu teknolojinin çok eskide kaldığını düşünürsek biraz antika bir özellikmiş gibi geliyor.

Günümüzde kullandığımız akıllı cihazların en ucuzdan en pahalısına bu teknoloji tercih edilmiyor. Özellikle pilin hasar görmemesi ve güvenlik konusunda bu önemli bir detay. Ancak, bu bilgi gerçekten doğru olsa bile eskiyen bataryaları bu şekilde değiştirmek gerçekten zor bir işlem. Yeni nesil akıllı telefonlarda arka kapağın ısıtılarak takıldığını biliyoruz. Buna göre bir pil değişimi için bile uzun bir işlem yapılması gerekiyor. Bu aşamada kullanıcı mağdur olabiliyor.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun Bataryası Çıkarılabilir Olacak! Samsung Eskiye Dönüyor

Çıkarılabilir batarya özellikli akıllı telefonların arka kapağını çıkartarak bataryasına ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Erişim sağladıktan sonra eski nesil cihazlarda olduğu gibi bataryayı kıstırarak yerinden alabiliyorsunuz. Arka kapaklar, pile rahat ulaşım amacı ile çentikli yapıya sahiptir. Cihazın alt ya da üst kısmında ki çentiği zorladığınızda arka kapağı alabiliyorsunuz. Arka kapağın bu kadar kolay çıkması, cihazın düşmesi gibi durumlarda çok basit bir şekilde yerinden çıkmasına neden oluyor. Düştükten sonra yerinden çıkan arka kapak neticesiyle, cihazın bataryası da yerinden çıkabiliyor. Yeni nesil akıllı cihazların bataryasının çıkmamasının sebebi de bu aslında.

Samsung XCover 6'nın Çıkarılabilir Bataryası Olacak!

Ek olarak Galaxy XCover 6 Pro’nun 6.56 inç AMOLED ekrana ve 4.050mAh pile sahip olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte 6GB RAM ve 128GB depolama alanı sunuyor. Cihazın kalbinde ise Qualcomm’un en çok tercih edilen işlemcilerinden Snapdragon 778G bulunuyor. Çift SIM özellikleri ve Infinity-V ekran çıkıntısı, markanın dayanıklı telefonunun diğer özelliklerindendir. Akıllı telefonun iki adet programlanabilir tuşu bulunuyor. Bunlar üst tuş ve XCover tuşu olarak yer alıyor. Bununla birlikte her Android cihazda olduğu gibi bir adet USB-C bağlantı noktası ve 3.5mm kulaklık jakı bulunuyor.


Yorum yap

*