Sosyal Media
sengul

Skype, Arka Planı Bulanıklaştırma Özelliğine Kavuştu

Koronavirüs salgını sonrası kullanımı giderek artan Sykpe, yeni özelliklerini kullanıcıları ile buluşturmaya devam ediyor. Artan kullanıcı sayısından sonra Microsoft, uygulamaya daha fazla özellik sunmaya başladı. Bugün ise kullanıcıların bekledikleri yeni özelliği iOS platformunda kullanıma sundu.

Skype, masaüstü sürümünde var olan arka planı bulanıklaştırma özelliğini bugün itibariyle iOS kullanıcıları için de yayınladı. Böylece bulundukları ortamın dağınıklığını göstermek istemeyen kullanıcılar, video görüşmelerinde rahatlıkla ekranlarını açabilecekler.


Uygulama, kullanıcıların bulunduğu ortamdaki her şeyi bulanıklaştırmak ve kullanıcıyı ana odak noktası olarak tutmak için yapay zekâ kullanıyor. Yapay zeka kişinin ellerini, yüzünü ve hareketlerini algılayarak katılımcının bulanıklaşmasını engelliyor. Yeni özellik, etraftaki her şeyi gizlemese de bulunulan ortamın dağınıklığı göstermediği için kullanıcıların oldukça işine yarayacağa benziyor.

Şimdilik sadece iOS platformu için yayınlanan yeni özelliğin bir süre sonra Android kullanıcıları için de kullanıma sunulması bekleniyor.

 Yorum yap

*