Sosyal Media
sefa

Snapdragon 8 Gen 1 Alacak Cihazlar Belli Oldu

Dünyanın en önde gelen mobil işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Birkaç gündür sızıntılar ile gündeme gelen Qualcomm’un yeni işlemcisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Snapdragon markası hakkında açıklama yapan şirket, işlemci adını ve özelliklerini, ayrıca Snapdragon’un ayrı bir şirket olacağını da duyurdu.

Snapdragon 8 Gen 1 Alacak 3 Telefon Modeli

Önümüzdeki yılda göreceğimiz Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’in 3 telefonda kullanılacağı belli oldu. İlk olarak yeni işlemciyi kullanacak olan marka ZTE olacak. ZTE’nin önümüzdeki yıl çıkaracağı oyuncu telefonları NX679J model numaralı Nubia Red Magic 7, NX709J model numaralı Red Magic 7 Pro ve NX701J model numaları Nubia Z40’a Qualcomm’un yeni amiral gemisi çipinden güç alacak.


Snapdragon 8 Gen 1

Yeni işlemcide 1 adet 3.09GHz Cortex-X2, 2 adet 2.50GHz ve 4 adet 1.79GHz çekirdek yer alacak. Dimensity 9000 modelinde de olduğu gibi 4nm teknolojisi ile üretilecek ve Adreno 730 grafik arabirimine sahip olacak.

 Yorum yap

*