Sosyal Media
sefa

Snapdragon 8 Gen 1+ İşlemcili Cihazlar Geliyor!

Akıllı telefon sektöründe en güçlü işlemci olan Snapdragon 8 Gen 1+, önümüzde ki ay akıllı cihazlarda kullanılabilecek. Aldığımız bir bilgiye göre bu işlemci ile yapamayacağınız hiçbir iş olmayacak. Snapdragon yonga seti, Qualcomm şirketi tarafından akıllı telefonlar için üretilen bir yonga setidir. Snapdragon 8 Gen 1+, şirketin gelmiş geçmiş en güçlü işlemcisi olacak. Aldığımız bilgiler ile birlikte Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip son cihazlar Temmuz ayının başlarına kadar üretileceğinin bilgisini aldık.

Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti, şirketin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine göre daha iyi tasarıma sahip olacak. Sadece bu tasarım ile akıllı telefonların canına can katacak. Dolayısıyla Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinin çok daha iyi bir performans içeriğine sahip olması bekleniyor. Sızıntın kaynağına göre Snapdragon 8 Gen 1+ ile gelecek 6-8 cihaz kesin olarak mevcut.

Çinliler ve Koreliler Bu İşlemciyi Tercih Edecek!

Samsung Galaxy Z Fold 4, yeni yonga setini kullanacak olan modellerden sadece biri. Bununla birlikte OnePlus 10 Ultra’da yeni yonga setini kullanan modellerden. Vivo X80 Pro+’da muhtemelen bu yonga seti ile canlanacak, aynı zamanda SoC’ye sahip olacak. Vivo X80 ve X80 Pro ile birlikte pazara sunulmadığı için bu cihazı aslında beklemiyordum.

Snapdragon 8 Gen 1+ İşlemcili Cihazlar Geliyor!

Motorola Frontier, Snapdragon 8 Gen 1+ SoC’yi tercih edecek. Bu sızıntının kaynağı Xiaomi 12 serisinden de söz etti. Xiaomi 12 ve 12 Pro piyasada olduğu için tam olarak ne olabileceğini anlamadım. Ancak, ultra modeli için söyleniyor olabilir. Bu bilgi göz önünde bulundurulduğunda, Xiaomi 12 ailesinin Ultra modelinde yeni yonga seti kullanılabilir.

2022 yılının sonuna kadar birçok sayıda Android amiral gemisinin gelmesi bekleniyor ve bu cihazların yarısından fazlası Qualcomm şirketinin yeni SoC’sini tercih edecek. Çıkması beklenilen Pixel marka amiral gemileri, Google şirketinin kendi Tensor SoC’sini tercih edecek. Tüm bu bilgilerden anladığımız şu ki; bu yıl çıkış yapacak amiral gemisi cihazların hepsi inanılmaz güçlü olacak. Akıllı telefon pazarının kavrulmasını bekliyoruz.


Yorum yap

*