Sosyal Media
yunus

Tablet, telefon nasıl temizlenir?

Kimse telefon veya tabletini eline almadan önce bir elimi yıkayayım falan demez. Hatta lavaboda bile kullananlar olduğunu biliyoruz. Hiç saklamayın. Bu yüzden elinizden düşürmediğiniz tablet veya telefonlarınızın iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Tablet ve telefonlarınızı nasıl temizleyeceğinize dair birkaç ipucuna ne dersiniz?

Tablet, cep telefonu ekranımı nasıl temizlerim?

Akıllı telefonunuz veya tablet ekranını temizlemek için, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın. Biz şahsen mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ekranda çizik bırakma ihtimali olan kağıt havlu ve benzeri şeylerle ekranınızı silmeyin. Parmak izi lekeleri, toz ve tüyler için kuru bir mikrofiber bezle ekranı hafifçe silin.

Ekrandaki mürekkep, makyaj veya yiyecek izi nasıl temizlenir?

Daha inatçı lekeler için, cihazınızı kapatın ve eğer mümkünse pili çıkarın. Mikrofiber bezin bir bölümünü su ile nemlendirin ve hafifçe ekranı silin, daha sonra kalan nemli bölümleri bezin kuru yeriyle hafifçe silerek tekrar üzerinden geçin. Hoparlör veya mikrofon gibi herhangi bir boşlukta nem kalmadığına dikkat edin. Leke çıkmazsa, aynı zamanda hafif bir sabun-su çözeltisi kullanarak deneyebilirsiniz. Cihazınız tamamen kuru olduğunda, pili takın ve açın.

Dokunmatik ekran temizlemek için Camsil veya diğer ev temizleyicileri kullanabilir miyim?

Tablet veya cep telefonu ekranınızı temizlerken asla pencere temizleyiciler, sert kimyasallar veya temizlik çözücüleri kullanmayın. Ekrana doğrudan sprey de sıkmayın. iPhone ve iPad gibi cihazların ekranlarında özel bir kaplama var ve kullanacağınız kimyasallar bu kaplamalara zarar verir.   


Tabii ki, bu çok amaç için uygun özel temizleme spreyleri bulabilirsiniz. Ama alkol ve su içerdikleri için fiyatları çok yüksek olabilir.

Tablet veya telefon ıslanırsa kurutmak için saç kurutma makinesi ya da pişmemiş pirinç kullanabilir miyim?

Akıllı telefon veya tabletiniz olur da ıslanırsa derhal kapatın ve eğer mümkünse pili çıkarın. Yeniden açmadan önce olabildiğince kurumasını bekleyin. Kurumasını hızlandırmak için saç kurutma makinesi, fırın veya mikrodalga kullanma. Bazıları, ıslak cihazı, bir kap pirincin içinde bekletmenin de iyi bir yöntem olduğunu iddia etmiştir. Ama bu da doğruluğu kanıtlanmış bir yol değildir. Eğer sizin, böyle bir durumla ilgili başarılı bir yönteminiz varsa, bizimle paylaşmanızı dileriz.

Tablet modelleri ve fiyatları için tıklayınız.
Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Ahmet 17/09/2020 14:24

    Cep telefonunu corona virüs benzeri virüslerden korumanın en iyi yolu UV c (Ultraviyole, Morötesi) ışınlarla sterilizasyon.

  2. Berhan 22/12/2020 15:25

    Benim tabletimde ve. Kardeşimin tabletimde vürüs var