Sosyal Media
sengul

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp’tan Mesaj Gönderme

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan WhatsApp’ta her gün milyonlarca insan mesaj gönderiyor. Kullanım alanı o kadar genişledi ki birçoğumuz günlük rutin işlerimizi bile WhatsApp üzerinden hallediyoruz.

Çoğu kullanıcının da bildiği üzere WhatsApp uygulamasında telefon rehberinde kayıtlı olmayan bir kişiye mesaj gönderme imkanı bulunmuyor. Bu nedenle kullanıcılar, WhatsApp üzerinden mesaj göndermek istediklerinde, numarayı rehberlerine kaydedip sonra istedikleri mesajı gönderebiliyor. Ancak rehbere eklenmeyen bir numaraya da WhatsApp’tan mesaj göndermenin yolu bulunuyor. Nasıl mı? İşte cevabı…

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp’tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

  1. İlk adım olarak bu linke tıklayın.
  2. Göndermek istediğiniz numarayı yazarken uluslar arası alan koduyla yazmanız gerekiyor. Yani numaranın başına “sıfır” veya “+” yazmamanız gerekiyor. Örnek numaraya yazacak olursak, 90 123 456 78 90 (ilk iki numara ülke kodu, sonraki üç numara GSM operatörünün kodu) numaranın bu şekilde olması gerekiyor.
  3. Numarayı yazınca bağlantının şu şekilde göründüğünden emin olun:“https://api.WhatsApp.com/send?phone=901234567890”.
  4. Ekran gelen bildirimi onaylayın. Ekranınız açıldığında yazdığınız numaraya artık WhatsApp’tan mesaj gönderebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?


Yorum yap

*