Sosyal Media
yunus

Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Etmek İçin 7 Küçük Öneri

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızın şarj konusu günümüzde oldukça önemli bir mesele. Çünkü telefonlarımızın şarjı bittiği anda yapılacak birçok işimiz yarım kalabiliyor. Telefonlarımızı şarjı bitmeden daha hızlı bir şekilde şarj etmek ise bizlerin elinde. Uygulayacağınız birkaç basit yöntem ile telefonlarınızı daha hızlı şarj edebilirsiniz. İşte denemeye değer 6 basit öneri…

1- Uçak Modunu Kullanın ve Telefonunuzu Kapatın


Telefonunuzun arka planda etkinliği ne kadar az olursa telefonunuzun o kadar hızlı şarj olur. Telefonunuzdaki uygulamalar çalışmaya devam ettiği sürece güç harcayacağından şarj olma süresi uzayacaktır. Bu nedenle telefonunuz şarjda iken telefonunuzu uçak moduna veya kapalı konuma getirmeniz telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

2- Tüm Uygulamalarınızı Kapatın


Açık kalan uygulamalar, çalışmaya ve telefonunuzun bataryasını kullanmaya devam ettiği için telefonunuz şarjda iken şarj süresi uzayacaktır. Telefonunuzu daha kısa sürede şarj etmek istiyorsanız telefonunuzun tüm uygulamalarını kapatın.

3- Telefonunuzun Kılıfını Çıkarın


Özellikle kalın bir telefon kılıfınız varsa bu kılıfı şarj esnasında çıkarın. Çünkü ısınan batarya şarj verimliliğini düşüreceğinden telefonunuzun şarj süresi uzayabilir. Denemekte yarar var.

4- Prize Takarak Şarj Edin


Telefonunuzu mümkünse prize takarak şarj edin. Bilgisayarınızdan veya diğer cihazlarınızdan şarj ettiğiniz takdirde telefonunuz daha uzun sürede şarj olacaktır.

5- Telefonunuzu Şarjdayken Kullanmayın


Telefonunuzu şarjda iken kullanmaya devam ediyorsanız telefonunuzun şarj süresi uzayacaktır. Çünkü telefonunuz, kullanım sırasında güç harcayacağı için daha uzun sürede şarj olacaktır. Telefonunuz ile acil bir işiniz yoksa kullanmayı bir süreliğine bırakabilirsiniz.

6- Hızlı Şarj Özellikli Powerbank Kullanın


Son dönemde piyasaya çıkan powerbank modelleri hızlı şarj özelliğini destekliyor. Hızlı şarj özelliğine sahip bir powerbank almanız telefonunuzu daha hızlı şarj edecektir.

7- Hızlı Şarj Adaptörü Kullanın


Son zamanlarda çıkan birçok akıllı telefon hızlı şarj desteği ile geliyor. Bazı telefonların kutu içeriğinde hızlı şarj adaptörü bulunmazken bazıları ise hızlı şarj adaptörü ile kullanıcılarına sunuluyor. Telefonlarınızı daha hızlı şarj etmenin en basit ve daha kesin yöntemi hızlı şarj adaptörü kullanmak.Yorum yap

*