Sosyal Media
sefa

Temmuz Ayı Güvenlik Güncellemesi Galaxy S22'ye Ulaştı!

Samsung söz verdiği gibi tüm cihazlarını güncellemesiz bırakmıyor. Özellikle günümüz şartlarında ki Android cihazlarında büyük bir öneme sahip olan güncellemeler, Samsung tarafından kesinlikle eksik bırakılmıyor. Bu gibi güncellemeler cihazlarda ki oluşabilecek güvenlik açıklıklarını tespit ederek bu hataları düzeltmeyi gerçekleştiriyor. Dolayısıyla hem cihaz hem de kullanıcı güvenliği için bu güncellemelerin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtebilirim.

Samsung’un ilk olarak amiral gemisi cihazlarına gönderdiği en son güncelleme Temmuz ayının güvenlik güncellemesi oldu. Bu güncelleme Galaxy S22 ile birlikte Galaxy S21 serisine de gönderilmeye başladı. Bu güvenlik güncellemesi ile birlikte birkaçı kritik birden fazla güvenlik açığının giderildiğini biliyoruz.

Temmuz Ayı Güvenlik Güncellemesi Hangi Cihazlara Gönderildi?

Özellikle bazı forum sitelerinde güncellemenin yazılım konusunda herhangi bir sorun yaşatmadığı belirtiliyor. Tabii bu aşamada bu güncellemenin yeni olduğunu unutmamak gerekiyor. Eğer bir sorun varsa bile bunu keşfetmek biraz uzun sürebilir. Samsung şirketinin güncelleme konusunda elde ettiği tecrübeyi göz önünde bulundurursak, güncellemede sorun olması gerçekten çok düşük bir ihtimaldir.

Temmuz Ayı Güvenlik Güncellemesi Galaxy S22'ye Ulaştı!

Yeni Temmuz güvenlik güncellemesi ile birlikte Samsung cihazlarına kazandırılan yeni bir özellik yok. Tabii birtakım iyileştirmeler elbette mevcut. Ancak, yeni diyebileceğimiz bir özellik bulunmuyor. Şirket, söz verdiği gibi beş yıl boyunca tüm Samsung cihazlarını güncellemeden mahrum bırakmıyor. Haziran güncellemesinde de aynı durum ile karşılaşmıştık. Haziran ayı gelmeden, tüm Samsung cihazlarına Haziran ayı güvenlik güncellemesinin geldiğini görmüştük.

Galaxy S22 Temmuz Ayı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Temmuz ayı güvenlik güncellemesi ise tam olarak zamanında geldi. Güncelleme şu anda sadece S22 ve S21 serilerinde kullanıma gönderiliyor. Şirketin daha önce ki güncellemelerinde olduğu gibi bu güncelleme de yine kademeli olarak tüm Samsung cihazlarına gönderilecek. Güncelleme şu anda birçok Avrupa ülkesinde kullanıma hazır durumda. Çok yakın bir tarihte ABD’ye ve birçok ülkeye daha gönderilecek. O ülkeler arasında büyük bir olasılık ile bizde varız. Ancak, yine de birkaç ay sürme ihtimali olabilir. Bu aşamada cihazınızın ayarlar kısmında otomatik güncellemeleri açmanızı öneriyorum. Otomatik güncellemeyi aktif ettiğinizde güncelleme gelir gelmez cihazınız güncellenecektir. Otomatik güncelleme yapılmazsa, sistem ayarları kısmından bu güncellemeyi manuel olarak yapabilirsiniz.

Samsung Cep Telefonu Modelleri İçin Tıklayın


Yorum yap

*