Sosyal Media
sengul

Tempow Sayesinde Bluetooth'a Bakış Açınız Değişecek

Fransız girişim şirketi Tempow, uzun zamandır üzerinde çalıştığı geliştirilmiş Bluetooth teknolojisini görücüye çıkardı. Bu yeni teknoloji bir Bluetooth Protokolü ve düşük bütçeyle surround ses elde etmenize olanak tanıyor.

Tempow'un tasarladığı yazılım, televizyon ve multimedya kutusu üreticileri tarafından cihazı entegre edilebilecek. Aslında bu hepimizin bildiği klasik bluetooth bağlantısı ama çok daha fazla seçenek ile.

Temel olarak açıklamamız gerekirse; Tempow, tek cihazdan çıkıp birçok cihazla eşleşebilen bir bluetooth teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu da demek oluyor ki, eğer evinizde birden fazla bluetooth hoparlör varsa bu cihazların hepsini televizyonunuzla eşleştirip kablosuz bir surround ses sistemi haline getirebilirsiniz hem de sadece bildiğimiz bluetooth bağlantısı ile.

Gelişen teknoloji ile birlikte, aşina olduğumuz “home teathre” ses sistemlerinin yerini kablosuz sistemler aldı. Çünkü insanlar yerde dağınıklık yaratan ya da hoparlörlerin arkasından sarkan kablolar görmek istemiyor. Tempow'da bu duruma çok daha uygun fiyatlı bir çözüm getiriyor diyebiliriz çünkü bluetooth hoparlörler, kablosuz ses sistemlerinden çok daha ucuza satılıyor.

Tempow'un marifetleri bununla da sınırlı değil tabi, isterseniz aynı anda, farklı cihazlara, farklı sesler göndermek mümkün. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse, diyelim ki farklı milletlerden birkaç kişi film izlemeye karar verdiniz ama herkes anadilinde izlemek istiyor. İşte bu noktada farklı kulaklıkları eşleştirerek aynı filmi birden fazla dilde izleyebilirsiniz. Ya da çocuklarınız altyazı okuyamayacak kadar küçükse artık onlara tercümanlık yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Bu arada ince ayar kısmında geniş alana sahibiz, farklı markaların hoparlörlerini kullanıyor olsanız bile her hoparlöre giden sesi ayarlayarak ses profilini belli bir ayarda tutmak mümkün. Bu şekilde kaliteli ses performansından ödün vermemiş oluyorsunuz.

Bu girişimin ilk olarak akıllı telefonlar üzerinde başladığını hatırlatalım. Mesela şu an Moto X4 akıllı telefonunuz varsa yazılım sayesinde birden fazla bluetooth hoparlöre bağlanma şansınız var. Ama yeni gelen haberlere göre de şirket bu yeni teknoloji akıllı telefonların da ötesine taşımayı düşünüyor. Merakla bekliyoruz...Yorum yap

*