Sosyal Media
sefa

Üç Kameralı Fiyat/Performans Modeli: Samsung Galaxy A7 (2018)

Yakın bir tarihte lansmanı yapılan üç kameralı fiyat/performans telefonu Samsung Galaxy A7(2018) rakiplerinin gözünü korkutmayı başardı diyebiliriz. Çinli teknoloji firmaları Xiaomi, OnePlus, Asus ve Huawei yeni akıllı telefon modellerini bir bir tanıtmaya devam ederken, Galaxy A7(2018) modeliyle yarışa sonradan dahil olan Samsung rakiplerine adeta zor anlar yaşatıyor.

Samsung yeni Galaxy A7(2018) modeliyle üç lensten oluşan ana kamera sistemine sahip en uygun fiyatlı akıllı telefonu piyasaya sürmeyi başardı. Özellikle uzak doğu piyasasında fiyatları oldukça aşağı çekmeye yönelik bir stratejiye giden Samsung, rakipleri Xiaomi, Vivo ve OnePlus’a piyasada bende varım mesajı verdi.

Samsung Galaxy A7 (2018)’in 4GB RAM ve 64GB depolama alanına sahip varyasyonu 325$ fiyat aralığında satılırken 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip varyasyonu 390$ civarında bir fiyat etiketine sahip. Fiyatlardan da anlayabileceğimiz üzere Samsung, şimdiye kadar ürettiği en başarılı fiyat/performans telefonlarından birisini tanıtarak, OnePlus 6, Xiaomi Poco F1, Huawei Nova 3i ve Asus Zenfone 5Z gibi modelleri bir anda geride bıraktı.


İşte Çinli rakipleri yerine Samsung Galaxy A7 (2018) modelini tercih etmenizi sağlayacak sebepler;

 

-Samsung Galaxy A7 (2018) şimdiye kadar piyasaya sürülen en uygun fiyatlı 3 lensten oluşan ana kamera sistemine sahip akıllı telefon. Kameraların özellikleri ise şu şekilde;

Birincil sensör 24MP çözünürlükte ve f/1.7 diyafram açıklığına sahip, akıllı telefon birincil sensörün yanında 8MP çözünürlükte geniş açı ve 5MP çözünürlükte bokeh efekti sağlayan kamera sensörüne sahip. Piyasadaki diğer 3-kameralı akıllı telefon modellerinden olan Huawei P20 Pro benzer özellikleri 880$ civarında bir fiyat etiketiyle sattığını düşünürsek, bizce kaçırılmaması gereken bir telefon ortaya konulmuş.

-Eğer Çin menşeili akıllı cihazlar kullanmak istemeyen kişilerdenseniz, bu fiyat performans cihazı tam size göre diyebiliriz. Dünya genelinde en çok satılan akıllı telefonları düşünürsek, Samsung’un marka değeri diğer rakiplerinden çok daha fazla ve tahmin edebileceğiniz üzere garanti ağı ve şartları da Çinli rakiplerine göre oldukça başarılı.

 

-Çift-kamera özellikli akıllı telefonların neredeyse hiçbirinde geniş açılı çekim özelliği bulunmuyor. İşte bu noktada üçüncü lensini devreye sokan Samsung Galaxy A7, geniş açı fotoğraflarda da oldukça başarılı bir iş çıkarıyor. Bu şekilde, oldukça alışık olduğumuz bokeh efektli fotoğrafların yanı sıra geniş açılı manzara fotoğrafları da çekmek mümkün.

-Samsung Galaxy A7 (2018) 6-inç boyutunda FullHD+ çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip. Bu senenin trend tasarımı olan çentikli ekranın kullanılmadığı akıllı telefonda sonsuz ekran teknolojisi kullanılmış.

 

-Çin menşeili telefonların büyük bir kısmı L3 sertifikasyonuna sahip. Bunun anlamı şu; telefonunuzdan Netflix ya da herhangi bir online yayın platformunu izleyebiliyorsunuz fakat çıkabileceğiniz maksimum kalite 720p,1080p ya da 4K değil sadece 540p. Samsung Galaxy A7 ise L1 sertifikasyonu sayesinde gerçek HD çözünürlükte yayınları destekliyor.  


-Her iki varyasyonunda da (64GB ve 128GB depolama) microSD kart desteği sunan Samsung Galaxy A7 (2018)’e ekstra 512GB depolama kazandırmak mümkün. Üstelik uygulamaları ve oyunları hafıza kartına yüklemek de mümkün.

-Son olarak Samsung Galaxy A7 hem cihazın hoparlörü hem de eşleştirdiğiniz bluetooth hoparlör üzerinden Dolby Atmos desteği sunuyor. Bu şekilde daha kaliteli ve doyurucu bir ses performansı sağlıyor.Yorum yap

*