Sosyal Media
sengul

Ünlü Tasarımcı Jony Ive Kendi Firmasını Kurmak Üzere Apple'dan Ayrılıyor

Apple'ın iPod'dan iPhone modellerine kadar en ikonik cihazlarını tasarlamasına yardımcı olan endüstriyel tasarımcı Jony Ive, bu senenin sonuna doğru Apple'dan ayrılacağını açıkladı.Apple tarafından yapılan açıklamada, kıdemli yöneticileri Jony Ive'ın kendi bağımsız tasarım şirketini kurmak için yıl sonuna doğru Apple bünyesinden ayrılacağını belirtti. Ive, Apple ürünlerinin tasarımlarına yardım etmeye devam edecek fakat bu yardımlar kendi şirketi üzerinden yapılacak. Kısacası Apple artık Jony Ive'ın müşterisi haline geldi.

1998'de üretilen iMac modelinden şirketin yeni binasına kadar yapılan neredeyse tüm tasarımlarda dokunuşu olan Jony Ive'ın Apple'dan ayrılışı bir devrin kapanması olarak nitelendirildi.Apple'ın kurucusu Steve Jobs ile beraber çalışarak, klasik bir bilgisayar firmasının dünyanın en çok elektronik cihaz satan şirketi haline gelmesine büyük yardımları dokunan Ive sayesinde, Apple ürünleri artık hem cihazından yüksek performans almak isteyen hem de modayı takip eden kullanıcılara hitap ediyor.

Bakalım Apple bu noktadan sonra nasıl bir strateji izleyecek bekleyip göreceğiz. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

MacBook modelleri için tıklayınız.
Yorum yap

*