Sosyal Media
sengul

Vivo S12 Pro’nun Teknik Özellikleri Sızdırıldı

ABD’nin Huawei ambargosundan sonra Çin pazarından dünyaya açılan birçok markanın ortaya çıktığını görüyoruz. Bunlardan biri olmayı başaran Vivo, gün geçtikçe akıllı cep telefonu pazarındaki payını büyütüyor ve bazı analistlere göre şu anda akıllı telefon pazarında dünyada 5. sırada yer alıyor. Vivo, çıkardığı yeni teknolojik ürünlerle birlikte kullanıcıların beğenisi toplamayı ve ürünlerine olan talebi gün geçtikçe artırmayı başarıyor.


Vivo, genellikle orta ve giriş segmentlerindeki ürünleriyle birlikte kullanıcıların dikkatini çekiyor ve bu doğrultuda ilerleyişini gösteren akıllı telefonlar piyasaya çıkıyor. Bu giriş ve orta segmente hitap eden cep telefonlarından sonuncusu ve sızıntıların kurbanı olan Vivo S12 Pro oldu. Çin merkezli sosyal medya platformu olan ve genellikle sızıntı haberleriyle meşhur olan Weibo, Vivo S12 ve S12 Pro modellerinin yakın tarihte kullanıcılar ile buluşacaklarını gösterdi. Sızıntılara göre Vivo S12 Pro’ya ait bazı özelliklere hep beraber bakalım.

Vivo S12 Pro’nun Teknik Özellikleri

6.44 inç boyutunda FHD+ çözünürlüklü OLED ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Vivo S12 Pro modeli, gücünü MediaTek Dimensity 1200 yonga setinden alacak. 6 nm teknolojik süreçten geçen cihaz bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-A78, üç adet 2.6 GHz ARM Cortex-A78 ve dört adet 2.00 GHz hızında çalışan ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Mali-G77 MC9 grafik yongasını barındırıyor.

44 W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen Vivo S12 Pro, 4500 mAh batarya gücüne sahip. Kamera özelliklerine bakacak olursak Vivo S12 Pro, çift özçekim kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip Samsung JN1 lens ve 8 Megapiksel ultra geniş açılı sensör bulunuyor, cihazın arka kamera kurulumuna baktığımızda 108 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş + 2 Megapiksel makro sensöre sahip üçlü bir kamera sistemi görüyoruz.


Yorum yap

*