Sosyal Media
sefa

Wear OS Kullananlara Müjde! Artık YouTube Music Akışı Mevcut

Uzun bir bekleyişin ardından artık Wear OS kullanıcıları dinlediği müzikleri Wi-Fi ve LTE üzerinden yayınlamak için YouTube Music uygulamasını kullanabilecek. Kullanıcılar, en son oynatılan oynatma listelerine veya YouTube Music’in önerilen müziklerine daha hızlı erişim için uygulamayı bir widget olarak ekleyebilecekler.

Google şirketi bu uygulama aracılığı ile 80 milyon şarkıya erişebileceğimizi bildiriyor. Uygulama reklamsız akışın yanı sıra, Wear OS akıllı saatinize indirilen şarkıları Wi-Fi’ye her bağlandığında otomatik olarak yenileyen Google’ın akıllı indirme özelliğini destekliyor. Bu özellikleri kullanabilmek için iki şart mevcut. Birincisi bir Wear OS akıllı saate sahip olmanız, ikincisi ise YouTube Premium üyesi olmanız. Bu iki şartı yerine getirdiğini taktirde herhangi bir problem kalmıyor.

Wear OS Akıllı Saatinizle YouTube Music Akışınızı Kontrol Edebileceksiniz!

Wear OS YouTube Music uygulamasının gelmesi biraz uzun sürdü. 2020 yılında Google şirketi Wear OS’ta bulunan tek yerel müzik akışı uygulaması olan Google Play Müzik’i kapatacağını bildirmişti. Kullanıcılar oynatma listelerini YouTube Music’e taşıyabiliyorken, Wear OS kullanıcıları için hazır bir YouTube Music uygulaması bulunmuyordu. Bunun neticesinde Wear OS kullanıcıları çevrimdışı oynatmak istiyorlarsa birkaç alternatife bırakılmıştı.

Wear OS Kullananlara Müjde! Artık YouTube Music Akışı Mevcut

YouTube Music, Samsung şirketi 2021 yılının ikinci yarısında Galaxy Watch 4 serisini piyasaya sürene kadar Wear OS’de kullanılmıyordu. Ancak, Google şirketi yaklaşık olarak bir ay sonra Snapdragon 4100 yongaları tarafından desteklenen Wear OS 2 saatlerine uygulamayı sunma kararı aldı. Bununla birlikte yalnızca çevrimdışı oynatma ile sınırlıydı. Bu son güncelleme temel olarak döngüyü kapatarak YouTube Music’i akıllı saatler için tam işlevsel bir müzik akışı uygulaması haline getirdi.

Wear OS Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

Bu güncellemenin zamanlaması aslında hiç şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz hafta Google’ın yıllık I/O etkinliğinde şirket, Pixel Watch’ı sonbaharda piyasaya süreceğini doğrulamıştı. Ayrıca Google Cüzdan ve Google Home gibi şirketin kendi hizmetlerinden de dahil olmak üzere Wear OS’te daha fazla uygulama seçeneği olacağını vurguladı. Google ve Samsung kısa bir süre önce Google Asistan’ı duyurdu. Yine uzun zamandır beklenilen bir diğer özelliğin geleceği bildirildi. Bu güncellemeyi Google şirketinin Pixel Watch’ı için daha büyük hazırlıkların bir parçası olarak görülebiliriz.


Yorum yap

*