Sosyal Media
sefa

WhatsApp Beta Sürümü Yenilikler Getirmeye Devam Ediyor

Facebook tarafından alındıktan sonra birçok alanda kullanıcılarına yenilikler sunan WhatsApp, şimdi ise Android platformunda beta sürümü ile yenilikler getirmeye hazırlanıyor. Şirket, kullanıcıların aynı hesabı, birden fazla cihazda etkinleştirmesine imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Daha önceki çalışmalarda keşfedilen özellik hakkında son beta sürümü 2.20.110 bizlere yeni bilgiler verdi.

Bir süre önce WhatsApp’ın kendi kendini silen mesajlar üzerinde çalıştığını biliyorduk. Şimdi buna ek olarak 2.20.110 beta sürümü, WhatsApp, kullanıcıların farklı cihazlarda, aynı WhatsApp hesabında oturum açmasına izin verecek. Yani WhatsApp kullanıcıları, aynı hesabı kullanarak birden fazla cihazda sohbet etme imkanına kavuşacak. Özelliğin WahatsApp Web’in aksine bağımlı bir cihaz gerektirmiyor olması.


Özelliğin şimdilik test aşamasında olduğunu, test süreci bittikten sonra tüm kullanıcılar içim kullanılabilir olacağını hatırlatmadan geçmeyelim.

2.20.110 kodlu beta sürümünde yer alan bir diğer özellik de kendini otomatik imha eden mesajlar. Beta sürümünde bu özellik “Süresi Dolan Mesajlar” olarak adlandırılmış. Bu özellik aktif olduğunda kullanıcılar, bir gün veya 1 ay gibi sürelerde mesajları otomatik olarak silebilecekler.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Cengiz 15/04/2020 18:52

    İyimi