Sosyal Media
sefa

WhatsApp Business Nedir? İşletmeler İçin Faydaları Neler?

Küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir uygulama olan WhatsApp Business, hem Android hem de iOS platformunda bir süredir kullanılabilir durumda. WhatsApp Business ile mesajları otomatik hale getirebilir, sıralamak ve hızlı yanıt vermek için araçlar sağlayabilir ve bu sayede müşterilerle haberleşmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

WhatsApp Business’ın İşletmeler İçin Faydaları

Whatsapp Business’ta oluşturulan işletme profili sayesinde şirket adresi, şirketin web sitesi ve e-posta adreslerinin kolay bir şekilde paylaşılması da işletmeler için büyük imkân sunuyor. Whatsapp Business, mesajlarınızın gönderilip gönderilmediğini, gönderdiğiniz mesajlarınızın kaç kişiye ulaştığını ve kaç kişi tarafından okunduğunu görmenizi de sağlıyor. Ayrıca otomatik cevap özelliği sayesinde işletme sahipleri, iş saatleri dışında veya müsait olmadıkları zamanda müşterilerine otomatik olarak şablon mesajlar gönderilebilecek.

Birçok istatistiki bilgiyi kullanıcılarının hizmetine sunan WhatsApp Business, son dönemde işletmelerden tarafından sıkça tercih edilir oldu.


WhatsApp Business’ın Normal WhatsApp’tan Farkı

Uygulamanın profil kısmında; işletme veya şirket tanımı, konum, e-posta, internet sitesi ve diğer seçenekleri bulunuyor. Bu alanlar iş profili ile ilgili olduğu için normal WhatsApp’ta olmayan seçenekler.

Whatsapp Business cep telefonu veya sabit telefon numaralarına kurulabilirken Whatsapp yalnızca cep telefonlarında kullanılabiliyor. Ayrıca kategorilere göre kişileri sınıflandırma özelliği WhatsApp Business’ta bulunuyor.

 Yorum yap

*