Sosyal Media
sengul

WhatsApp'ın Çıkaracağı Yeni Özellikler Belli Oldu

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çıkardığı yenilikler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Sürekli güncel ve yeni özellikler sunmaya çalışan şirketin çıkaracağı son yenilikler belli oldu.

Önceki beta sürümlerinde ortaya çıkan ve ne zaman geleceği merak edilen yeni özellikler, önümüzdeki hafta tüm WhatsApp kullanıcıları için yayınlacak.


İşte WhatsApp'a Gelecek Yeni Özellikler

1- Hareketli Çıkartmalar

Çıkartmalar WhatsApp üzerinden iletişime geçmenin en hızlı popülerleşen yöntemlerinden biri. WhatsApp üzerinde her gün milyarlarca çıkartma gönderiliyor. Şirket, kullanıcıların kendisini daha iyi ifade etmesine yarayacak yeni çıkartmaları kullanıma sunuyor.

2- QR kod İle Kişi Ekleme

Telefon rehberine kişi eklemeyi oldukça kolay hale getirecek olan özellik, çok yakında tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Kullanıcılar QR kodunu tarayarak kişileri rehberlerine ekleyebilecekler. Yani telefona tek tek kişilerin numarasını girmeye gerek kalmayacak.

3- WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü İçin Karanlık

Birçok kullanıcının uzun süredir merakla bekelediği karanlık nihayer WhatsApp'ın masaüstü sürümüne de geliyor. 

4- Görüntülü Grup Aramalarında Geliştirmeler

Bildiğiniz üzere WhatsApp, grup görüntülü konuşmalarında 8 kullanıcıya kadar izin veriyor. Şimdi ise kullanıcıların görüntülü konuşmlarında istedikleri kişilere daha kolay odaklanmasını sağlayacak özelliği kullanıma sunuyor. Artık kullanıcılar, istediği katılımcının videosuna basılı tuturak o görüntüyü tam ekran yapabilcek. 

5- KaiOS'a Gelen Durumlar

24 saatten sonra kaybolan güncellemeler paylaşılmasına imkan veren bu popüler özelliğin keyfini şimdi KaiOS kullanıcıları da çıkarabilecekler.

Yorum yap

*