WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır

WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir merakla bekledikleri Karanlık Mod özelliği nihayet yayınladı. Hem iOS kullanıcıları hem de Android kullanıcıları artık WhatsApp'ın kavuşmuş olduğu karanlık mod özelliğinden faydalanabilecek. Peki, karanlık mod özelliği nasıl açılır? Bu yazımızda karanlık mod özelliğinin hem iOS hem de Android platformunda nasıl aktif hale getirildiğini anlatıyoruz.

iOS'ta Karanlık Mod Nasıl Açılır?

WhatsApp, karanlık mod özelliğini ilk aşamda iOS 13 kullanıcıları için yayınladı. Şirketin yakın zamanda iOS'un diğer sürümlerine de özelliği sunması bekleniyor.

WhatsApp'ın karanlık mod özelliğini kullanmak için öncelikli olarak uygulamanın en güncel versiyonunu kullanıyor olmanız gerekiyor. Kullandığınız WhatsApp güncel değilse App Store'dan uygulamayı güncelleyip son sürümüne yükseltebilirsiniz. Uygulamanın güncel versiyonuna kavuştuktan sonra Ayarlar >> Ekran ve Parlaklık sıralamasını izleyerek karşınıza gelen ekrandan "Koyu" seçeneğine dokunun.


Telefonunuz artık karanlık mod özelliğinde çalışacak. WhatsApp, iOS 13'ün karanlık mod özelliği ile entegre olduğu için uygulama otomatik olarak karanlık mod özelliğinde çalışmaya başlayacaktır. Artık WhatsApp'ın karanlık mod özelliğini kullanabilirsiniz.

Android'te Karanlık Mod Nasıl Açılır?

WhatsApp, karanlık mod özelliğini ilk aşamda iOS'ta olduğu gibi Android platformunda sadece Android 10 kullanıcıları için yayınladı. Ancak özelliğin diğer Android sürümlere de gelemesi bekleniyor.


Öncelikli olarak WhatsApp'ın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun. Eğer uygulama güncel değilse Google Play Store'dan uygulamanın en güncel versiyonunu yükleyebilirsiniz. WhatsApp uygulamanızı en güncel sürüme yükselttikten sonra telefonunuzdan Ayarlar >> Sohbetler >> Tema sıralamasını izleyerek buradan tema seçeneğini "Koyu" olarak tercih edin. Android telefonunuzdan WhatsApp'ın karanlık mod özelliğini artık kullanabilirsiniz. 

Karanlık mod, OLED ve AMOLED ekrana sahip olan akıllı telefonlarda siyah renklerin daha gerçekçi görünmesinin yanı sıra telefonların batarya performansının daha uzun ümürlü olmasını sağlıyor.
Yorum yap

*