Sosyal Media
sengul

WhatsApp’ta Reklam Gösterimi Gelmeden Sona Erdi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, reklam gösterimleri ile bir süredir gündemi meşgul ediyor. Ancak yeni gelen haberlere bakılırsa Facebook, WhatsApp’ta reklam gösterme planını askıya aldı.

2009 yılında sürülen ve şu anda en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, ilk çıktığında 0.99 dolar fiyata sahipti. Ancak 2014 yıldan uygulamayı Facebook’un satın almasından sonra WhatsApp, ücretsiz oldu.


Facebook, 2018 yılında aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen WhatsApp’a reklam getirme planını gündemine almıştı. Bu zamana kadar uygulamadan herhangi bir gelir elde etmeyen Facebook, uygulama üzerinden para kazanmak için böyle bir plan geliştirdi. Ayrıca şirket, yapılacak reklamlar ile hem gelir elde etmeyi hem de işletmelerin dünyanın dört bir yanındaki WhatsApp kullanıcılarına ulaşmasını amaçlamıştı.

Bugün ise Wall Street Journal, Facebook’un WhatsApp’a reklam getirme planından uzaklaştığını yazdı. Raporda bu iş için kurulmuş reklam ekibinin bir süre önce dağıldığına yer veriliyor.Yorum yap

*