Sosyal Media
sefa

WhatsApp Verilerinizi Android'den iOS'a Artık Sorunsuz İletebileceksiniz!

WhatsApp şirketi, kullanıcıların sohbet ve medya verilerini ve diğer bilgilerini kayıp olmadan Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçirmeleri için yeni bir yol sunuyor. Uygulamayı Android’den iOS’a taşıma özelliği yeni bir özellik değil aslında ve bir süredir de kullanılıyor. Ancak, bu geçişin bir dezavantajı mevcut. Kullanıcılar sohbet geçmişlerini, dosyalarını ve diğer içeriğin bazı kısımlarını atlayabilir. Apple’ın iOS’a Taşı aracının bir parçası olan yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarının Android’den iOS’a geçişini çok daha güvenli hale getiriyor.

WhatsApp bu özelliğin geleceğini doğruladı. Ancak, tam olarak geliş tarihi belli değil. Özellik şu anda test aşamasında. WhatsApp’ın beta kullanıcıları bu özelliği kullanabilir. Ancak, test aşamasında olduğu için aktarma esnasında bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu aşamada bir iOS cihazına geçmek için aceleniz varsa bu özelliği test edebilirsiniz. WhatsApp verilerinizi aktarmanın birçok yolu bulunuyor. Ancak, en etkili ve en güvenli yol bu olarak görülüyor.

Artık Güvenli Bir Şekilde WhatsApp Verilerinizi Android’den iOS’a Aktarabilirsiniz!

Android’den iOS’a geçişi tamamlamak için birtakım adımları izlemeniz ve bazı işlemler yapmanız gerekiyor. İlk olarak, iki cihaz arasında bağlantı oluşturmak için Android’den veri taşı seçeneğine bastıktan sonra iPhone cihazınız iOS’a taşı uygulamasını tarayacaktır. Hemen ardaından bir Android cihazdan bir iPhone’a taşımak istediğiniz içerik tiplerini belirleyebilirsiniz. Uygulamaları, dosyaları, kişileri ve daha fazlasını bu aşamada seçebilirsiniz. WhatsApp uygulaması da bu listeye test aşamasından sonra eklenecek.

WhatsApp Verilerinizi Android'den iOS'a Artık Sorunsuz İletebileceksiniz!

Listede WhatsApp uygulamasını gördüğünüzde seçim yapabilirsiniz. Bu aşamada verileri taşımak için, sistem sizden bir onay isteyecek. Bu aşamada onay verdikten sonra aktarma işlemi başlayacaktır. Aktarma süresi her teknolojik cihazda olduğu gibi verilerin boyutuna ve miktarına bağlıdır. iOS işletim sistemi, yüklemeyi hızlandırmak adına öncelikli olarak uygulamanın kendisini yükler. Uygulama yüklendikten hemen sonra veriler cihaza aktarılır ve kaydedilir. Son adımda ise iOS’ta ilk açtığınızda WhatsApp uygulaması kimlik doğrulama isteyecektir. Bu aşamadan sonra kaydedilen veriler uygulamanın kendisinde görünecektir. Son olarak Apple, iCloud Drive’da bulunan WhatsApp sohbetlerinizden bir yedekleme oluşturmanıza da izin verecektir.


Yorum yap

*