Sosyal Media
sengul

Windows 10 Güncellemesi İle Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Windows 10 Ekim güncellemesinin en kritik hatalarından biri, yükseltme sırasında kullanıcı dosyalarının beklenmedik bir şekilde silinmesi. Microsoft, bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmasa da aynı sorun ile karşılaşan kullanıcıların sayısı giderek artıyor.

Siz de güncelleme sırasında verilerinizi kaybedenlerden iseniz endişelenmeyin. Recuva programı ile verilerinizi geri getirebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu programı buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Programı indirdikten sonra ekrana yukarıdaki resim gibi bir sihirbaz gelecektir. Buradaki seçeneklerden hangisi sizin için uygun ise onu seçerek ilerleyebilirsiniz. Tüm dosyaları seçtiğiniz takdirde bekleme süreniz biraz uzayacaktır. Bu süre boyunca bilgisayarda başka bir iş yapmamaya özen gösterin.

Tarama işlemi tamamlandığında kurtarılabilir veya kurtarılamayacak dosyalarınızı göreceksiniz. Buradan kurtarılabilir olan dosyalarınıza tıklayarak bir klasöre çıkarabilirsiniz.


Windwos 10 Ekim güncellemesinin bu sorunuyla karşılamak istemiyorsanız, güncellemeyi başlatmadan önce bilgisayarınızın yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz.

 Yorum yap

*