Sosyal Media
sefa

Windows 11’den İlk Görüntüler Geldi

ABD’li yazılım devi Microsoft, 24 Haziran’da düzenleyeceği Windows etkinliğine odaklanmış durumda. Şirket, işletim sisteminin yeni versiyonu Windows 11’i tanıtacağı etkinlikte başka sürprizler yapacak mı henüz bilmiyoruz. Microsoft, henüz Windows 11’e ait resmi bir açıklama yayınlamadı. Ancak bazı sitelerde Windows 11’e ait olduğu iddia edilen görseller sızdırıldı.

Akşam saatlerinde Windows 11 tasarımı olduğu söylenen iki ekran görüntüsü sızdırılmıştı. Çok geçmeden Windows 11’in ilk sürümü internete sızdırıldı. Bu sürüm resmi olarak onaylanmamış olsa da tüm bekleyenleri oldukça heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.

Birçok kullanıcı ve platform tarafından paylaşılan bu ekran görüntülerinde Windows 11’in neler sunacağı hakkında biraz fikir sahibi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Görüntülere baktığımızda Windows 11, çok daha derli toplu ve minimal bir tasarıma sahip olacağa benziyor. Ayrıca görev çubuğundaki simgeler, sol tarafa veya ortaya hizalanabilecek. Bu da Windows 11’in yeniliği olacak.

Windows 11 ile birlikte sistem simgeleri de değişmiş olacak. Yeni simgeler minimalist ve canlı renklerde oluşacak. Ayrıca Windows 11’in arayüzü tıpkı mobil işletim sistemlerinin arayüzü gibi yuvarlak köşeli ızgara tasarımına sahip olacak.


Bu sızıntıların ardından Microsoft resmi Twitter hesabından “Bu yalnızca başlangıç. Sırada ne olduğunu görmek için 24 Haziran 18:00’da (TSİ) bize katılın.” Şeklinde açıklama yaparak sızdırılan görselleri bir şekilde onaylamış oldu. İşte Windows 11’e ait olduğu iddia edilen yeni görseller…
Yorum yap

*