Sosyal Media
sefa

Xiaomi MIX Fold 2 Modelinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Apple ve Samsung markalarından sonra dünyanın en büyük cep telefonu pazar payına sahip olan Xiaomi, piyasaya sürdüğü ürünlerle birlikte kullanıcıların büyük ilgisiyle karşılaşıyor.. Özellikle cep telefon pazarında önemli bir yere sahip Xiaomi, kullanıcılara sunduğu modeller ile birlikte büyük bir kitle elde etmeyi başarmış durumda. Bildiğiniz üzere cep telefonu pazarı uzun süredir farklı model üretemiyordu ve bir kıtlık söz konusuydu.

Xiaomi MIX Fold 2

Samsung markasının olaya müdahale etmesi ile birlikte olay farklı boyutlara ulaştı ve şu anda Oppo, Huawei ve Xiaomi gibi farklı markaların da katlanabilir cep telefonu modelleri üretmeye başladığını görüyoruz. Xiaomi, kısa bir süre sonra Xiaomi MIX Fold 2 adında yeni bir katlanabilir cep telefonu sunmaya hazırlanıyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi MIX Fold 2, Xiaomi markasının ikinci katlanabilir cep telefonu olacak.

Xiaomi MIX Fold 2 Özellikleri

2021 yılının sonlarına doğru çeşitli sızıntı haberlerinin kurbanı olan Xiaomi MIX Fold 2 modelinin bazı teknik özellikleri gün yüzüne çıkmış durumda. Xiaomi markasının piyasaya sürmeye hazırlandığı ikinci katlanabilir cep telefonu modeli MIX Fold 2 modeli, 8 inç ekran ve harici ekran ile piyasaya sürülecek. Ayrıca cihaz 2.5K ekran çözünürlüğüne sahip LTPO ekran ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak. Neredeyse bir tabletin ekran boyutuna sahip olan bu model şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Hatta aklınızda tam canlanması için size Apple markasının piyasayı bir aralar kasıp kavuran iPad Mini tabletinin ekran boyutunun 8.3 inç olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi MIX Fold 2, sadece ekranı değil ayrıca sahip olduğu chipset ile de oldukça iddialı. Xiaomi MIX Fold 2, gücünü 2021 yılının Aralık ayında müthiş bir PR çalışması ile tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden alacak. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin bu sene çıkacak diğer amiral gemisi cep telefonlarında da olacağını hatırlatalım.

Xiaomi MIX Fold 2 ön ve arka kısmı

Digital Chat Station’a göre Xiaomi markasının ikinci katlanabilir cep telefonu modeli olacak MIX Fold 2 modeli, kendinden bir önceki model olan MIX Fold modeline göre daha yüksek kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapacak. Ayrıca cihaz kullanıcılara, hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği sunacak. Son olarak Xiaomi MIX Fold 2 modeli, ters katlanabilir özelliğine sahip olacak. Cihazın en can alıcı özelliğinin bu olduğunu söyleyebiliriz çünkü piyasada ters katlanabilir özelliğine sahip başka bir katlanabilir cep telefonu modeli yok. Yapılan sızıntı haberlerine göre ters katlanabilir özelliğine sahip ilk akıllı cep telefonu modeli olacak Xiaomi MIX Fold 2, 360 derece katlanabilecek.

İncehesap.com ile birlikte Xiaomi markasının ürünlerine ulaşabilirsiniz.


Yorum yap

*