Sosyal Media
yunus

Xiaomi Redmi Note 7 Pro'ya Fortnite Desteği Geliyor

Xiaomi, Redmi Note 7 Pro kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir duyuruda bulundu. Artık Xiaomi Redmi Note 7 Pro modeli akıllı telefonunuz üzerinden Fortnite oynayabileceksiniz.

Hepimizin bildiği üzere normal şartlar altında Redmi Note 7 Pro bu oyunu desteklemiyordu. Durumu düzeltmek için Epic Games ve Qualcomm ile iş birliğine giden şirket, çalışmalarının sonucunu almış olacak ki, kısa bir süre içinde Redmi Note 7 Pro için Fortnite desteği sağlayacağının sözünü verdi.

Bir sonraki güncelleme ile dağıtılacak olan MIUI 10.2.10.0 versiyonlu arayüzü cihazın üzerinde bulunan Snapdragon 675 modeli işlemciye gerekli sertifikasyonları sağlayarak oyunu çalıştırmasına izin verecek.


Fortnite tartışması, "Son çıkan Realme 3 Pro modelinin Fortnite desteği sağlarken, Xiaomi Redmi Note 7 Pro oyunu çalıştıramıyor." şeklinde başlamıştı. Kısa bir süre içinde güç savaşına dönen tartışma, Snapdragon 675 modeli Qualcomm'un en yeni işlemcilerinden olduğu için oyunu çalıştırmak için gerekli sertifikalara henüz sahip olmadığının açıklanması ile sonlandırılmıştı.

Neyse ki şirket konuya hemen çözüm getirmiş, yeni güncelleme hazırlanmış ve OTA üzerinden dağıtıma çıkmayı bekliyor bile.

 

Xiaomi Redmi Note 7 Pro'nun teknik özellikleri ile ilgili kısa bir hatırlatma yapacak olursak;

Cihazın üzerinde 6.3-inç büyüklüğünde ve (1080x1920px) full HD+ çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. Akıllı telefonun 4 GB RAM ve 6 GB RAM bellek bulunduran versiyonlarının yurtdışı fiyat etiketleri ise sırasıyla 200 dolar ve 245 dolar olarak belirlenmiş.


Akıllı telefon, 48 MP çözünürlüğünde birincil ve 5 MP çözünürlüğünde ikincil sensörlerden oluşan çift lensli ana kamera sistemine sahip. 48 MP çözünürlüğündeki Sony IMX586 model ana sensörün f/1.79 diyafram açıklığı bulunuyor. Gücünü Qualcomm'un 8-çekirdekli Snapdragon 675 modeli işlemcisinden alan Xiaomi Redmi Note 7 Pro, kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi üzerine şirketin kendi arayüzü olan MIUI 10 yüklü olarak çıkıyor.

Cihazın üzerinde, Qualcomm'un Quick Charge 4.0 hızlı şarj teknolojisini destekleyen tam 4,000mAh kapasitesinde bir batarya mevcut. Akıllı telefonun 13 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerasına sahip olduğunu da ekleyelim.

Windy


Yorum yap

*