Sosyal Media
sefa

Xiaomi, Yeni Ekran Patenti Aldı!

Xiaomi markası, ekranı ayrılabilen katlanabilir akıllı telefon olmak üzere birçok ilginç patent aldığını duyurdu. Burada ki ayrılabilme özelliği ana ekranın kasadan ayrılması ile alakalıdır. Bu da cihazı bir nevi modüler bir cihaz yapıyor. Bu özelliğin tam olarak neden olacağı hakkında resmi bir açıklama yok. Ancak, teknoloji sektöründe büyük bir adım olabilir. Bu patent IT Home tarafından tespit edildi ve Çin’de sunuldu. Enteresan olan farklı bir olay, bu esnek ekranın takıldığında telefonun gövdesini tamamen kaplamasıdır.

Yeni Xiaomi Patenti, Ayrılabilir Ekranlı Bir Akıllı Cihaz Olduğu Bildirildi!

Ekranın cihazdan ayrılması çok işlevsel bir özellik gibi görünüyor. IT Home, bu projeyi kablosuz irişim modülü olarak adlandırıyor. Ancak, çok fazla detay bulunmadığından ekranın tam olarak nasıl güç aldığı belli değil. Özellikle pil konusunda hiçbir bilgi bulunmuyor. Cihazın genel işlevselliği açıklanırken, marka bir taslak ile bu açıklamayı güçlendirdi. Bu taslak şudur;

Xiaomi, Yeni Ekran Patenti Aldı!

Biraz düşünüldüğünde, bu cihaz kulağa gerçekten hoş geliyor. Xiaomi markası bu patenti bildirsede, bu özellik ile bir cihaz üretip üretmeyeceğini söylemedi. Yani marka bu patenti almış olsa bile bu özellik ile bir cihaz üretmeyebilir.

Proje hakkında ki düşüncelerimiz derinleştikçe, gerçekten mantıklı gibi görünüyor. Özellikle, cihaz yere düşüp ekranı bozulduğunda telefoncuya gitmeden ekran değişimini yapabileceğiniz anlamına geliyor. Hatta bu işlemi hiç zahmet etmeden dakikalar içerisinde yapabileceğiniz anlamına da geliyor. Bu pencereden bakıldığında kulağa gerçekten hoş geliyor. Ancak bu projenin işlevselliği ve nasıl çalıştığı hakkında bir bilgi olmadığı için, bir akıllı telefonda kullanılmasının ne kadar mantıklı olabileceğini bilmek gerçekten zor.

Xiaomi markası bu patenti bir telefon üretmek için almış gibi görünüyor. Marka özellikle bu yıl epey telefon çıkarmayı hedefliyor. Ancak, bu proje o cihazların herhangi biri ile gelmeyecek. Hatta bu projeyi önümüzde ki birkaç yıl içerisinde bile kullanacağını düşünmüyoruz. Ama tabii, söz konusu Xiaomi olunca net bir şey söylemekte mümkün değil. Dolayısıyla, yakın gelecekte bu proje hakkında bilgi aldıkça neler olabileceğini daha iyi anlayacağız.


Yorum yap

*