Sosyal Media
sefa

Yeni Galaxy S22 Güncellemesi Pil Süresini Uzatabilir!

Samsung markasının amiral gemisi ve Exynos 2200 işlemcisine sahip cihazı S22, Avrupa genelinde küçük bir yazılım güncellemesi alıyor. Yeni güncelleme, daha önce güncellemenin bir parçası olan 2022 güvenlik düzeltme ekini içeriyor. Güncelleme Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra için mevcut bazı pil iyileştirmesi içeriyor. Kullanıcılar, yeni güncellemenin Samsung Europe topluluk forumlarında kullanıma sunulacağını onayladılar. Marka tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da, kullanıcıların genel performans iyileştirmelerine, daha iyi pil ve daha akıcı geçişlere tanık oldukları biliniyor.

Samsung Avrupa Galaxy S22 için Küçük Bir Güncelleme Yayınlıyor!

Kullanıcılar, güncellemenin S90xBXXU1AVDA ya da S90xBOXM1AVDA donanım sürümleri ile gelmesi bekleyebilir. Henüz güncelleme bildirimini görmeyen kullanıcılar Ayarlar kısmından yazılım güncellemesine girerek yeni güncellemeyi manuel olarak indirebilirler. Yeni güncellemenin boyutu ortalama 485mb boyutundadır. Galaxy S22 serisi, Nisan ayının başlarına 2022 Nisan güncellemesini aldı. Ek olarak gönderilen güncellemeden kaynaklanan sorunların çözüm sözü verildi. Samsung markası, ayrıca daha hızlı bir kamera uygulaması da dahil olmak üzere özel bir güncelleme ile kamera ile ilgili birtakım iyileştirmeler yaptı.

Yeni Galaxy S22 Güncellemesi Pil Süresini Uzatabilir!

Samsung’un Nisan 2022 Güvenlik Güncellemesi Ne İçeriyor?

Birden fazla Samsung kullanıcısı, Galaxy S22 serisinin üç modelinde de ses-video optimizasyon sorunlarından müzdarip durumdadır. Galaxy S22 Ultra kullanıcıları ise cihaz ile ilgili GPS sorununu bildirdiler. Marka, son güncelleme ile ilgili resmi bir açıklama yapmadığı için bu hataların düzeltilip düzeltilmediği belli değil. Amiral gemisi Galaxy S22 Ultra, Şubat lansmanından birkaç hafta sonra çok zorlu bir süreç yaşadı. Birçok kullanıcı YouTube videosu oynatırken veya parmak izi tarayıcı ile cihazı açarken ekranda yatay bir çizgi oluştuğunu bildirdi. Marka, bu sorunu cihazlara ek bir yama göndererek sorunu çözdü. Ek olarak Samsung markasının yüksek kaliteli AMOLED panelleri ile tanındığı göz önünde bulundurulduğunda, ekran sorunlarının özellik ile ilgili olduğu bildirildi.

Tüm bu sorunlara rağmen iyi haberler var. Samsung markasının Nisan 2022 Güvenlik Bakımı Sürümü (SMR), mevcut 88 Android 12 güvenlik açığını kapatma sözü verdi. Bu güncelleme ek olarak Galaxy S22 ve Pixel 6 gibi amiral gemilerinin uzaktan bilgisayar korsanlığı ve veri hırsızlığına karşı savunmasız bırakan “Dirty Pipe” sorununu da kökten çözüyor.


Yorum yap

*