Sosyal Media
sengul

Yeni Model iPhone’ların Pil Kapasiteleri Belli Oldu

Apple, geçtiğimiz hafta yeni model iPhone’larını tanıttı. Ancak her zaman olduğu gibi Apple, yeni iPhone’ların A12 işlemcisinin frekans hızını, cihazların RAM kapasitesini, cihazların batarya kapasitesini açıklamadı.

Apple, bu bilgileri açıklamasa da TENNA’dan gelen belgelere göre yeni iPhone’ların batarya, RAM ve işlemci hızı belli oldu.


iPhone XS ve iPhone XS Max’in RAM kapasiteleri 4 GB, iPhone XR’ın RAM kapasitesi ise 3 GB olarak gerçekleşti. Buna göre yeni modellerden iPhone XS ve XS Max’in RAM kapasitesi iPhone X göre artırılmış ancak iPhone XR’ın RAM kapasitesi iPhone X ile aynı kalmış.

Yeni cihazların batarya kapasitelerine baktığımızda ise iPhone XS’in 2.658 mAh, iPhone XS Max’in 3.174 mAh, iPhone XR’ın ise 2.942 mAh gücünde olduğunu görüyoruz. Böylece Apple, iPhone XS’de bataryayı küçültürken iPhone XS Max ve XR’da bataryayı büyüttüğünü görüyoruz. Ancak şunu da söylemeden geçmeyelim; iPhone XS’in bataryası iPhone X’a göre küçülürken, A12 işlemcinin verimliliği sayesinde iPhone X’dan 30 dakika daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

 Yorum yap

*