Sosyal Media
sengul

Yeni Nesil iPad Pro Tanıtıldı

Apple, bugün düzenlemiş olduğu resmi etkinlik kapsamında yeni nesil iPad Pro modelini tanıttı. Yeni iPad’in Face ID ve çerçevesiz ekrana sahip olması, Home tuşunun ise kaldırılması en dikkat çekici yeniliği oldu.


Yeni iPad Pro 11 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki versiyon olarak kullanıcılarının karşısına çıktı. Her iki model de önceki modellerine kıyasla 1mm daha ince. Önceki modellerde bulunmayan Face ID teknolojisi yeni nesil iPad Pro’ların en dikkat çekici yeniliği. Böylece iPhone’larda bulunan Animoji ve Memoji teknolojisi iPad modellerine de gelmiş oldu.


Yeni nesil iPad Pro’lar performans konusunda oldukça iddialı. 7 nanometrelik, 8 çekirdekli A12X işlemciye sahip olan iPad Pro’lar, çoklu çekirdekte yüzde 90’a varan performans artışı sunuyor.


Tabletlerin 64/256/512 GB ve 1 TB depolama alanına sahip versiyonları bulunuyor. iPad Pro’ların en dikkat çekici diğer yeniliği ise lighting kablosunun olmayışı. Artık yeni tabletler USB-c çıkışlı cihazlar ile şarj edilebiliyor.

Apple Pencel

Yeni Apple Pencel, kablosuz şarj olabiliyor ve manyetik özelliğe sahip. Böylece manyetik özelliği sayesinde iPad Pro’ya yapışabiliyor.


 Yorum yap

*