Entegre Üretim

1970'li yıllarda üretime başlayan Kumtel,Kayseri Serbest Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 80.000 m2 alan üzerinde faaliyet göstermektedir.
Kavram çalışmasından endüstriyel tasarıma,kalıp üretiminden kalite kontrolüne kadar tüm aşamalar Kumtel tesislerinde entegre olarak gerçekleştirilmektedir.


Üretim Teknolojisi

Kumtel'de en gelişmiş teknoloji yakından izlenip,tesislere kazandırılmakta; tüm aşamalarda bilgisayar kontrollü sistemlerden ve robot teknolojisinden yararlanılmaktadır . Böylece hata payı sıfıra indirilmektedir.


Ürün Çeşitliliği

Elektrikli ev aletlerinde,Türkiye'nin lider firmaları arsında yer alan Kumtel ana grup olarak ; Pişirici , Isıtıcı ve telekominikasyon alanlarında üretim yapmaktadır.Pazara , Fırından radyatöre , ocaktan vantilatöre , tost makinesinden barbeküye , su ısıtıcısından telefona kadar geniş bir ürün seçeneği sunmaktadır.

AR-GE

Dünyanın farklı coğrafi bölgelerinde , farklı tüketici ihtiyaçlarına tam cevap vermeyi ilke edinen , uluslararası birer marka olan Kumtel ve Luxell , ürün ve process geliştirme , prototip hazırlama , proje tasarım ve pilot üretim ünitelerinden oluşan AR-GE çalışmalarına büyük önem vermektedir

Kalite Kontrol

Toplam kalite anlayışı çerçevesinde , gelişmiş cihazlarla donatılmış kalite laboratuvarlarında Uluslararası Elektronik (IEC) ve Avrupa Birliği (EN) standartlarında TÜV , KEMA ve TSE gibi uluslararası güvenilirliğe sahip sertifikasyon kuruluşları onayı ile kalite kontrol yapılmaktadır.

Üretim Kapasitesi

"Özgün Ürün , Yüksek Kalite ve Uygun Fiyat" ilkesi doğrultusunda sürekli kapasite arttırıcı yatırımlar yapan Kumtel , günlük 20.000 adet üretim kapasitesine ulaşmıştır.

85 Ülkeye İhracat

Başta Almanya , Cezayir , Panama , Avustralya , Rusya , Suudi Arabistan , Güney Afrika , Mısır , İtalya , İngiltere , Fransa ve Tunus olmak üzere 5 kıtada 85 ülkeye ihracat yapılmaktadır.Ayrıca tesislerde Kumtel ve Luxell markalarının yanısıra dünya çapında birçok firma ve marka için de üretim gerçekleştirilmektedir.