Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır

   Apple

    

    

    

   Apple 1 Nisan 1976 tarihinde Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kurulmuş olan bilgisayar firmasıdır. Şirket merkezi CupertinoKaliforniya, Amerika'dadır.

   2005 itibarı ile genel müdürü Steve Jobs'dır. Apple Macintosh, iPhone ve iPod bilinen önemli ürünlerindendir. Apple zamanında fotoğraf makinası ve yazıcı gibi ürünleri de piyasaya sürmüştür. Günümüzde ise bilgisayarlar, ekranlar, müzikçalar ve yazılım ürünleri geliştirmektedir.

   9 Ocak 2007 tarihinde şirketin ismi Apple Computer'dan Apple'a çevrilmiştir. Steve Jobs değişikliği iPhone'un tanıtıldığı MacWorld Expo 2007 açılış konuşmasında duyurmuştur. Bilgisayar kelimesinin çıkarılmasına sebep olarak "Apple bilgisayar" denildiğinde akla gelen bilgisayarın zaten Mac olduğuna dikkat çekilmiş, bu yüzden şirketin adının şu anki ürün yelpazesini daha iyi yansıtmak amacıyla değiştirildiği belirtilmiştir. Ancak ABD de 2004 yılı itibari ile satılan bilgisayar sayısı 204.542.560 iken mac sayısı sadece 110.4 milyon adet ile sınırlı kalmıştır.

   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.