Sosyal Media
yunus

Akıllı Telefonunuz Suya Düşerse Yapmanız Gerekenler!

Telefon kullanıcılarının başına gelebilecek kazalardan biri hiç şüphesiz telefonlarının suya, havuza veya tuvalete düşmesidir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda doğru bildiğiniz yanlışları uygulamanız cihazınıza zarar verebilir. Bu nedenle telefonunuz suya düştüğünde yanlış bilinen uygulamaları uygulayarak telefonunuza zarar vermemeniz içn doğru olan uygulamaları sizler için hazırladık.


Eğer Telefonunuz Suya Düşerse;

1- Telefonunuza kablo (kulaklık, USB Kablosu vb.) takılıysa hemen çıkarın.

2- Telefonunuzu kuru bir bez ile silin. Kurutma makinesi ile kesinlikle kurutmaya çalışmayın. Bu işlem telefonunuza zarar verebilir.

3- Telefonunuzu baş aşağı tutun ve sallayın. Telefonunun içerisine dolan suyun dışarıya iyice çıktığından emin olun.

4- Telefonunuz kapalı değilse kapalı konuma getirin.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra artık cihazınızın iç kısmını kurutma işlemine başlayabilirsiniz. Telefonunuzun içini kurutmak için ise;


1- Bir kap alın ve kabın içini yeteri kadar pirinç ile doldurun.

2- Pirinç ile dolu kabın içine telefonunuzu yerleştirin.

3- Pirinçlerin tamamen telefonunuzdaki suları çektiğinden emin olana kadar telefonunuzu bu kabın içerisinde muhafaza edin. Bu işlem de yaklaşık 1 veya 1 buçuk gün sürebilir.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra telefonunuz başarılı bir şeklide çalışacaktır (Telefonunuzda mekanik bir arıza yoksa).  Bu uygulamalar sayesinde çoğu telefon başarılı bir şeklide çalışmıştır.Yorum yap

*