Sosyal Media
yunus

Amazon Yeni Kindle Oasis'i Duyurdu

Her koşulda ve her şartta kitap okumaktan vazgeçemeyenlerin yanından ayırmadığı cihaz Kindle'ın yeni versiyonu tanıtıldı.

Amazon tamamen yenilenmiş tasarımıyla dikkat çeken yeni Kindle Oasis'i teknoloji severlerin beğenisine sundu. Kindle Oasis "Şu ana kadar üretilmiş en kaliteli kâğıt beyazı ekran." Sloganı ile tanıtıldı ve cihazın 7-inç boyutundaki, ayarlanabilir ön ışıklandırması bulunan ekranı 300ppi piksel yoğunluğuna sahip.Ağustos’un 19'unda itibaren kargolanmaya başlanacak yeni Kindle Oasis, Amazon web sitesi üzerinden ön sipariş seçeneğiyle de satın alınabiliyor. Cihazın 8 GB dahili depolama alanına sahip versiyonun fiyatı 315 dolar, 32 GB dahili depolama alanına sahip versiyonun fiyatı ise 360 dolar olarak belirlenmiş. Yeni Kindle Oasis, Grafit ve Şampanya olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.

Yeni kişiselleştirilebilir ekran ışıklandırması sayesinde soğuktan sıcağa istediğimiz renk tonunu seçebildiğimiz Kindle Oasis ile okuma deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen şirket, renk tonunu gün batımı ya da gün doğumuna göre otomatik olarak güncelleme seçeneğini de sunuyor.İnce, ergonomik tasarımı ve sayfa çevirme butonları sayesinde tek elle kullanıma uygun olan cihazın aynı zamanda IPX8 sertifikasına da sahip olduğunu belirtelim. Yani Kindle Oasis 2mt derinlikteki temiz suyun içerisinde 60 dakikaya kadar kalabiliyor. Dolayısıyla havuz kenarında ya da küvette kitap okurken endişelenmenize gerek kalmayacak. Cihazın en son çıkan e-ink teknolojilerinden birisi olan hızlı sayfa çevirme özelliğine sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.


Tablet modelleri için tıklayınız…Yorum yap

*