Sosyal Media
sefa

Android’in Ekran Görüntüsü Düzenleme Aracı Nasıl Kullanılır

Google, Android’e ekran görüntüsü düzenleme aracı getiriyor. Daha önceden bazı uygulamalar aracılığı ile bu özelliği kullanan Android kullanıcıları, artık herhangi bir uygulama kullanmadan Android’in bu özelliğinden yararlanabilecekler.

Ekran görüntüsü düzenleme özelliği, iOS 11 ile birlikte gelmiş ve iPhone kullanıcıları tarafından çok beğenilmişti. Özellik sayesinde iPhone kullanıcıları, photoshop uygulamalarına gerek duymadan resim üzerinde çok pratik ve hızlı bir şekilde değişik yaparak resmi diledikleri gibi düzenleyebiliyor.  Android'te iOS 11’in bu özelliğine benzer bir uygulamayı kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Şuan beta aşamasında olan uygulama, kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Uygulama, kullanıcılarına oldukça kolaylık sunacağa benziyor.

Özelliği kullanmak için;

Telefonunuzun menüsünden Ayarlar>>Hesaplar ve Gizlilik bölümüne gidin. Ekranın sağ alt bölümünde yer alan Ekran Görüntülerini Düzenle ve Paylaş seçeneğini aktif edin.


Artık telefonunuzdan bir ekran görüntüsü aldığınızda size resim üzerinde düzenleme yapıp yapmayacağınız sorulacak. Böylece başka bir uygulamaya gerek duymadan resim üzerinde düzenleme yapabilecek ve dilediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Serdar gündüz 17/02/2019 13:01

    Ekran görüntüsü uzerinde çizim yapamıyorum sadece ekran goruntusu kontrast. Vb isleri yapabiliyorum

  2. Yağmur Ömərova 25/05/2021 13:46

    Men ekran görüntüsünü birinci yükləmişdim menim tabletimin yaddaşı yoxdu deyə yükleye bilmirem qardasım sildi nece yukleyim nolar bura yazin