Sosyal Media
sengul

Android Pie İle Telefonlar Artık Daha Uzun Pil Ömrüne Sahip

Son dönemde piyasaya çıkan akıllı telefonların birçoğu daha güçlü batarya ömrü sunmasına rağmen telefonlarını elinden düşürmeyen kullanıcılara bu bataryalar bile yeterli olmuyor. Sık kullanımda bataryaların erken bitmesi çoğu akıllı telefon kullanıcısının kabusu oluyor.

Telefon üreticileri, artık güçlü bataryanın yanı sıra yazılımsal olarak da telefonlara bir takım özellikler yükleyerek telefonların bataryalarını daha uzun ömürlü hale getirmeye başladı. Telefonlara bu özelliğin gelmesi oldukça yerinde bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.


Google’da bu konuda kullanıcılarını unutmadı ve Android’in yeni sürümü Android Pie ile “Adaptif Batarya Modu” özelliğini getirerek önemli bir adım attı. Bu özellik sayesinde artık telefonlar eskisine göre daha uzun pil ömrüne sahip oluyor.

Telefonlarını Android Pie sürümüne yükselten kullanıcılardan gelen bilgilere göre de Google’ın bu yeni özelliği oldukça başarı bir şekilde çalışıyor. Bu gibi yeniliklerin devam etmesini her kullanıcı gibi bizlerde gönülden istiyoruz.Yorum yap

*