Sosyal Media
sengul

Apple'ın Yeni MacBook Modelleri EEC Veritabanında Görüntülendi

Bu sene itibarıyla Apple, ürün satış ve tanıtım politikaları konusunda farklı bir yol izlemeye başladı. Normal şartlar altında ürünlerinin lansman tarihleri belli olan ve cihazların özelliklerini lansman öncesine gizli tutmaya çalışan Apple, bu sene itibariyle ürünleri hakkında tıpkı rakipleri gibi tanıtım öncesi bazı bilgiler paylaşmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihine tam bir hafta kalmışken yeni işletim sistemini ve iPad tabletlerini teknoloji severlerin beğenisine sunan Apple şimdi de en az 7 yeni MacBook modelini tanıtmaya hazırlandığının sinyallerini verdi.MacRumors sitesi tarafından paylaşılan bilgiye göre Apple yeni MacBook modellerini Eurasian Economic Commission veri tabanına kayıt ettirdi bile.

Paylaşılan rapora göre Apple'ın yeni MacBook modelleri A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 ve A2251 kod isimleri ile Eurasian Economic Commission veri tabanında ortaya çıktı. Cihazların ne olduğuna dair spesifik bir bilgi olmamasına karşın MacRumors sitesi, tüm modellerin taşınabilir bilgisayar kategorisinde olduğunu belirtti.Yeni MacBook'ların hangi modeller olabileceği konusunda biraz kafa yoracak olursak ilk tahmin, cihazlardan birinin Haziran 2017'den beri hiç güncellenmeyen 12 inçlik MacBook modeli olacağı yönünde. İkinci tahmin ise Ekim 2019'da piyasaya sürülen MacBook Air modelinin güncelleneceği yönünde. Diğer bir senaryo ise duruma bambaşka bir açıdan yaklaşarak şirketin 16 inç ekran boyutuna ve tamamen farklı bir tasarıma sahip yeni MacBook Pro modelini tanıtmaya hazırlandığını belirtiyor.

Kendisinden görmeye alışık olmadığımız hareketler sergileyen Apple, önümüzdeki haftalar içerisinde herhangi bir uyarı ya da tarih vermeden yeni cihazlarını tanıtacak olursa çok da sürpriz olmaz diyebiliriz. Ancak o zamana kadar tek yapabileceğimiz şey birazcık sabırlı olmak. Yeni MacBook modelleri hakkındaki gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

MacBook modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*