Sosyal Media
sengul

Çocuklar İçin Tablet Tavsiyeleri

Çocukluk dönemi, merak ve öğrenmenin en üst seviyede olduğu dönemdir. Bu dönemde, çocuğunuz için uygun teknolojik cihazları ve eğitici içerikleri tercih etmek en iyisi olacaktır. Hem iOS hem de android tarafında geliştirilen eğitici oyun tavsiyelerimiz var. 

What's In Space oyunu çocukların uzay ve evreni oyun oynayarak öğrenmesini sağlar. Dinazor çağını konu alan What Where Dinosaurs Like? oyunu eski çağlar hakkında çocukları bilgilendirir. Problem çözme yeteneğini geliştirmek için Rebus oyunu tercih edilebilir. Oyun, bir problem sunar ve çocuk tek başına veya ebeveynleriyle çözebilir. Özellikle yaratıcılık ve hayal gücünü geliştirmek için Minecraft oyununu tercih edebilirsiniz.  

Tavsiye ettiğimiz oyunları oynamanın en iyi yolu tabletler. Eğitici ve eğlendirici tarafıyla tabletler pek çok ebeveyn tarafından tercih ediliyor. İncehesap.com’da diğer teknolojik ürünlerde olduğu gibi tablet kataloğu da oldukça geniş. Ürün yelpazesindeki giriş ve orta segment tabletlerin bazılarını sizin için seçtik. 

Uygun fiyatlı Samsung TAB A ile başlayalım. Akıllı telefondan biraz büyük olan cep boy tablet 8 inçlik bir ekrana sahip. Verimlilik odaklı işlemci ve 2 GB RAM’i bulunur. Youtube Kids ve diğer çocuk uygulamalarıyla çocuğunuz kaliteli vakit geçirebilir.  


Samsung TAB S6 Lite 10.4” ekran boyutu ve 2000x1200 çözünürlüğe sahiptir. Yüksek kapasiteli işlemci ve 4 GB RAM kapasitesi daha fazla oyun anlamına gelir. 


Apple’ın en çok tercih edilen tablet modellerinden biri 8. nesil iPad’in 10” ve 10.2” ekran boyutu bulunur. Retina ekran teknolojisine sahip tablet izleme ve çalışma deneyimini bambaşka bir boyuta taşır. 2160x1620 çözünürlüğe sahip ve içerisinde Apple'ın telefonlarında kullandığı A12 Bionic işlemcisiyle aynı işlemci kullanılır. Multimedya uygulamaları ve oyunlar haricinde, dersleri takip etmek gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.  


Huawei Matepad T10 tablet 10.4” boyuta sahiptir. 4GB RAM ve Kirin 710A işlemci platformu bulunur. 64 GB depolama alanı sunar. Bahsettiğimiz diğer üç model ile Huawei Matepad T10 arasındaki en büyük fark batarya ömrüdür. 7250 mAh batarya, uzun saatler boyunca multimedya uygulamaları ve oyunları kullanmanızı sağlar. Yorum yap

*