Sosyal Media
sefa

Curved TV'lerin Avantajları Neler?

Curved TV'lerin Avantajları Neler?

Özellikle televizyon ve telefonlarda ortaya çıkan curved (kavisli) ekranlar ne tür avantajlar sunuyor? Sony, Samsung ve LG yeni televizyonlarında bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Peki ama neden? 

Esas sırrı camında gizli. Çok ince bir cam kullanıp bunun bükülme olasılığı arttırılıyor. Nitekim bu neredeyse kağıt kadar ince bir cam olmak zorunda. LG’nin kavisli televizyonu ayrıca esnek bir yapıya sahip. Yani Uzaktan kumandasındaki bir tuşla 4 inç’e kadar kavisleniyor. 

Bunun görünütü açısından çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. LG’den Bob Lawton şöyle söylüyor; 

“Görüntüyü uzun yapmaktansa daha geniş bir alanda görüyoruz ve bu çok daha sürükleyici oluyor. Bunun karşısına oturduğunuzda,  görüntünün tüm noktalarını alabilirsiniz. Bugüne kadar hep diğer tarafa kavisli televizyonlarla büyüdük. Daha sonra onları düzleştirmek için uğraştık. Şimdi ise tüm ekran görüntüsünü daha çok gözümüzle nasıl eşleştirebiliriz, buna çalışıyoruz.”

LG ayrıca bu teknolojiyi telefonlarında da kullanıyor. LG’den başka bir isim Caitlyn Horbert şöyle ekliyor; 

“Bu eğim bizim kafa yapımız ve yüzümüzle doğal olarak birebir eşleşiyor. Kavisli telefonu kulağımıza tuttuğumuzda mikrofonun ağzınıza daha yakın durduğunu da göreceksiniz.”

LG G-Flex de kavisli ekrana sahip ve LG’nin deyişine göre bu telefonu elinize aldığınızda bunun önceden beklediğiniz gibi bir şey olmadığını anlayacaksınız. 

Peki ama kavisli televizyonlar büyük farklar ortaya koyuyor mu yoksa sadece gösteriş mi ?

Özelliklede görüntü içinde görüntü özelliğine sahip (aynı anda iki kanal izleme özelliği) klip, film veya videolarda resimler çok daha kolay görünür hale geliyor. 

En etkileyici kısmı ise ne kadar ince oldukları. 55 inç’lik bir TV sadece 16.5 kilo ve 3 tane kredi kartı inceliğinde. LG bu kavisli televizyonu üzerinde hala çalışıyor. Ayrıca Samsun ve LG kavisli televizyonların gözlüksüz 3D efekti sağladığını söylüyor.


Tv fiyatları için tıklayınız.

Televizyon fiyatları ve modelleri için tıklayınız.
Yorum yap

*