Sosyal Media
sefa

Ekran Kartı Olmayan Bilgisayar ile Oyun Oynamak!

Ekranı kartı ve sistem donanımı müsait olmayan bir cihaz ile akıcı bir şekilde oyun oynamak belki de her oyuncunun hayalidir. Özellikle her şeyin pahalı olduğu bu günlerde böyle bir hizmetin olması gerçekten mükemmel olurdu. Aslında bakarsanız böyle bir hizmet var ve gerçekten de işe yarıyor. Tek ihtiyacınız olan şey herhangi donanıma sahip bir bilgisayar ve hızlı bağlantı sunabilen bir internet. Bu ikisine sahip olduğunuz taktirde istediğiniz kadar oyun oynayabilirsiniz.

Sizinle paylaşacağım bu platform, birçok oyuncunun bildiği Geforce Now platformudur. Bu platform sayesinde sistem detaylarınızın ne olduğu fark etmeksizin, çok yüksek FPS değerlerine her oyunu oynayabilirsiniz. Aslında bu sistem oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Kendi bilgisayar sisteminiz ile var olan farklı bir bilgisayara erişim sağlıyorsunuz. Erişimi internet bağlantısı ile yapıyorsunuz. Kendi bilgisayarınız ile bağlantı kurduğunuz bilgisayarı kontrol ediyorsunuz. Kulağa gerçekten hoş geliyor.

Bu aşamada internet bağlantınızın çok iyi olması gerekiyor. Platformda kontrol ettiğiniz bilgisayarın internet bağlantısı son teknoloji olarak tercih edilmiş. Ancak, yine de sizin şahsi internetinizin iyi olması gerekiyor. İyi bir internet bağlantınız olmazsa, bağlantı kurmak istenilen bilgisayar ile aranızda donmalar ve kasmalar olacak. Dolayısıyla oyun keyfini en iyi şekilde yaşayamayacaksınız. İyi bir internet bağlantısının yanı sıra standart donanıma sahip bilgisayarınız olmalı.

Ekranı Olmayan Bilgisayar ile Oyun Oynamak!

Steam Hesabı Açarak Oyunları Satın Alın! Oynamaya Başlayın!

Bu aşamada sahip olmanız gereken bilgisayar için herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Farklı bir deyişle, bilgisayarınız internete bağlansın yeter. Ancak, çok kötü bir bilgisayar olmamalı. Alacağınız ya da sahip olduğunuz bilgisayarınız masaüstü ya da dizüstü olabilir. Bu konuda da herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Bu iki önemli şartı sağladıktan sonra bu platformu kullanabilirsiniz. Platformu kullanmak için bir oyuncu hesabı ve Steam hesabı açmanız gerekiyor. Steam hesabı olmayan kişiler bu platformu kullanamıyor. Steam hesabını resmi web sitesinden, oyuncu hesabını da Geforce Now’un resmi sitesinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Platform üzerine yaklaşık 1500 adet oyun mevcut. Ancak, bu oyunların Steam hesabınızda satın alınmış olması gerekiyor. Satın alınmayan oyunları oynayabilmeniz için, oynamak istediğiniz oyunun ücretsiz olması gerekiyor.

Steam hesabını açtıktan ve istediğiniz oyunları satın aldıktan sonra platforma giriş yapabilir oyunları oynayabilirsiniz. Oyunu oynayabilmek için platform tarafından size birçok seçenek sunuluyor. Bu aşamada en iyi yöntem platformun oyuncularına sunduğu bir programdır. Bu tavsiye edilen yöntemdir. Bunun dışında kendi tarayıcınız ile yine karşıda ki bilgisayar ile bağlantı kurabilirsiniz. (Tavsiye Edilmez) Bu yöntemde bağlantı da sorun yaşanabileceği için tercihiniz programı kurmaktan yana olmalı. Programı da kurduğunuz varsayarsak, platforma giriş yapabilir ve oyun oynamaya başlayabilirsiniz.


Yorum yap

*