Sosyal Media
sengul

En Fazla Arıza Yapan Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon fiyatları ülkemizde diğer ülkelere kıyasla biraz pahalı. Yüksek miktarlarda paralar verip de bozulan bir telefonu kimse istemeyeceği için kullanıcılar, telefonlarının olası bozulmalarına karşı garanti seçeneklerine çok dikkat ediyor. Öyle ki ülkemizde akıllı telefon sigortalatma işlemleri giderek artıyor.

Akıllı telefon üreticileri telefonları satış piyasasına sunmadan birçok testten geçirse de cihazlar, zaman içerisinde arıza yapabiliyor. İşte burada cihazın garantisinin olması çok önemli. Aksi takdirde akıllı telefonlar, oldukça yüksek tutarda onarım ücreti çıkarabiliyorlar.

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların ne kadar arıza yaptığını gösteren bir rapor yayınlandı. Raporda Android ve iOS işletim sistemine sahip en çok arıza yapan telefonların listesi yer alıyor.

En Çok Arıza Yapan Android Telefonlar


Listenin birinci sırasında yüzde 34’lük oranla Samsung, ikinci sırada yüzde 13 oran ile Xiaomi, üçüncü sırasında ise yüzde 9’luk oranla Motorola yer alıyor. Tabii Samsung’un piyasada birçok telefonunun olduğunu unutmamak gerek.

En fazla arıza yapan Android telefon listesinin birinci sırasında ise Xiaomi'nin Redmi 4 modeli yer alıyor.

En Çok Arıza Yapan Apple Telefonları


En fazla arıza yapan Apple telefonlarında ise iPhone 6, birinci sırada yer alıyor. ikinci sırda iPhone 6s, üçüncü sırada ise iPhone 6 Plus yer alıyor.

Peki sizin telefonunuz kaçıncı sırada?

 

 Akıllı Telefon modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. ali yıldız beker 19/08/2019 10:32

    Telefoncu arkadaşlarım var; izlediğim kadarıyla en fazla arıza yapan android telefonlar LG ve Samsung. Samsung'un modeli fazla olduğu için arıza çok olması normal. Yine de kullanım kolaylığı, dosya işletim sistemleri açısından en iyisi Samsung'tur. Ben şu an merak ettiğim için Xiaomi Redmi Note 7 kullanıyorum, çok memnunum; ancak hafıza kartı dosyalama düzeni Samsung kadar düzenli ve pratik değil.