Sosyal Media
sefa

Facebook, Nihayet Masaüstü Sürümü İçin Karanlık Modu Yayınladı

Facebook, geçtiğimiz yıl düzenlenen “F8 Geliştiriciler Konferansı”nda kullanıcılarına karanlık mod özelliğinin geleceği müjdesini vermişti. Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarına verdiği sözü tuttu ve masa üstü sürümü için karanlık mod özelliğini kullanıma sundu.

Facebook’un masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, sayfanın üst kısmında “Yeni Facebook”u denemek isteyip istemediğinizi soran bir banner göreceksiniz. Yeni Facebook’u seçtiğinizde karanlık mod özelliğine geçebileceksiniz. Ancak bilgisayarı kapatıp açtığınızda tekrar klasik görünüme geri dönebilirsiniz. Şimdilik karanlık md özelliğini “varsayılan olarak ayarla” özelliği yok ancak yakın zamanda bu özelliğinde gelmesi bekleniyor.


Diğer değişiklikler arasında Facebook Watch, Marketplace, Google Grupları ve Oyun için merkezi sekmeler bulunuyor. Kullanıcılar yeniden tasarlanan arayüzün tüm yönlerinden hoşlanmasa bile, karanlık mod özelliğini muhtemelen seveceler. Messenger, Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere Facebook’un sahip olduğu bir dizi uygulamada zaten mevcut olan karanlık mod özelliği, nihayet Facebook masaüstü sürümene gelmiş oldu.

Yorum yap

*